My Favorite Movies
| fb555237851's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Orphan (2009, R) |
|
| 2 |
Gran Torino (2009, R) |
|
| 3 |
Pink Cadillac (1989, PG-13) |
|
| 4 |
Into the Woods (1991, Unrated) |
|
| 5 |
Rodgers & Hammerstein's Cinderella (1997, G) |
|
| 6 |
Bobbie's Girl (2002, PG-13) |
|
| 7 |
The Odyssey (1997, PG-13) |
|
| 8 |
Annie (1982, G) |
|
| 9 |
Premonition (2007, PG-13) |
|
| 10 |
The Proposal (2009, PG-13) |
|
| 11 |
Living Proof (2008, Unrated) |
|
| 12 |
Pictures of Hollis Woods (2007, Unrated) |
|
| 13 |
The Secret Life of Bees (2008, PG-13) |
|
| 14 |
Silent Hill (2006, R) |
|
| 15 |
Uptown Girls (2003, PG-13) |
|
| 16 |
I Am Sam (2002, PG-13) |
|
| 17 |
The Jerk (1979, R) |
|
| 18 |
Miss Congeniality 2 - Armed and Fabulous (2005, PG-13) |
|
| 19 |
Miss Congeniality (2000, PG-13) |
|
| 20 |
Tideland (2006, R) |
|
| 21 |
Cutlass (2007, PG) |
|
| 22 |
Trapped (2002, R) |
|
| 23 |
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003, PG-13) |
|
| 24 |
Dreamer: Inspired by a True Story (2005, PG) |
|
| 25 |
Hounddog (2008, R) |
|
| 26 |
Hide and Seek (2005, R) |
|
| 27 |
Charlotte's Web (2006, G) |
|
| 28 |
Man on Fire (2004, R) |
|
| 29 |
War of the Worlds (2005, PG-13) |
|
| 30 |
Push (2009, PG-13) |
|
| 31 |
Celine (2008, Unrated) |
|
| 32 |
Amber's Story (2006, Unrated) |
|
| 33 |
Stay Alive (2006, PG-13) |
|
| 34 |
Dead Silence (2007, R) |
|
| 35 |
The Secret Garden (1993, G) |
|
| 36 |
Sunday in the Park with George (2002, Unrated) |
|
| 37 |
Finding Nemo (2003, G) |
|
| 38 |
Stay (2005, R) |




































