My Favorite Movies
| fb555863346's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
Shooter (2007, R) |
|
|
| 2 |
On Deadly Ground (1994, R) |
|
|
| 3 |
Above the Law (1988, R) |
|
|
| 4 |
Marked for Death (1990, R) |
|
|
| 5 |
Exit Wounds (2001, R) |
|
|
| 6 |
Hard to Kill (1990, R) |
|
|
| 7 |
Today You Die (2005, R) |
|
|
| 8 |
The Patriot (1998) (1998, R) |
|
|
| 9 |
Half Past Dead (2002, PG-13) |
|
|
| 10 |
The Glimmer Man (1996, R) |
|
|
| 11 |
Black Dawn (2005, R) |
|
|
| 12 |
Out for a Kill (2003, R) |
|
|
| 13 |
Submerged (2004, R) |
|
|
| 14 |
Into the Sun (2005, R) |
|
|
| 15 |
Belly of the Beast (2003, R) |
|
|
| 16 |
Ticker (2001, R) |
|
|
| 17 |
10 Things I Hate About You (1999, PG-13) |
|
|
| 18 |
2 Fast 2 Furious (2003, PG-13) |
|
|
| 19 |
Bad Boys (1995, R) |
|
|
| 20 |
Bad Boys II (2003, R) |
|
|
| 21 |
300 (2007, R) |
|
|
| 22 |
Blade (1998, R) |
|
|
| 23 |
Blade II (Blade 2) (2002, R) |
|
|
| 24 |
Blade - Trinity (2004, R) |
|
|
| 25 |
Con Air (1997, R) |
|
|
| 26 |
Crank (2006, R) |
|
|
| 27 |
Die Hard (1988, R) |
|
|
| 28 |
Fantastic Four (2005, PG-13) |
|
|
| 29 |
Four Brothers (2005, R) |
|
|
| 30 |
Ghost Rider (2007, PG-13) |
|
|
| 31 |
I, Robot (2004, PG-13) |
|
|
| 32 |
Men in Black (1997, PG-13) |
|
|
| 33 |
Men in Black II (2002, PG-13) |
|
|
| 34 |
Miss Congeniality (2000, PG-13) |
|
|
| 35 |
Resident Evil (2002, R) |
|
|
| 36 |
Resident Evil - Apocalypse (2004, R) |
|
|
| 37 |
Resident Evil: Extinction (2007, R) |
|
|
| 38 |
The Breakfast Club (1985, R) |
|
|
| 39 |
Sixteen Candles (1984, PG) |
|
|
| 40 |
Sin City (2005, R) |
|
|
| 41 |
Pitch Black (2000, R) |
|
|
| 42 |
Underworld (2003, R) |
|
|
| 43 |
Underworld: Evolution (2006, R) |
|
|
| 44 |
Van Helsing (2004, PG-13) |
|
|
| 45 |
X-Men (2000, PG-13) |
|
|
| 46 |
X-Men: The Last Stand (2006, PG-13) |
|
|
| 47 |
X2 (2003, PG-13) |
|
|
| 48 |
XXX (2002, PG-13) |
|
|
| 49 |
The Transporter (2002, PG-13) |
|
|
| 50 |
Transporter 2 (2005, PG-13) |
|
|
| 51 |
War (Rogue Assassin) (2007, R) |
|
|
| 52 |
Aeon Flux (2005, PG-13) |
|
|
| 53 |
3 Way (2004, R) |
|
|
| 54 |
Fatal Blade (Gedo) (2001, R) |
|
|
| 55 |
Hitman (2007, R) |
|
|
| 56 |
Bloodrayne (2006, R) |
|
|
| 57 |
BloodRayne II: Deliverance (2007, R) |
|
|
| 58 |
Queen of the Damned (2002, R) |
|
|
| 59 |



