My Favorite Movies

  fb556308080's Rating My Rating
1
Master of the Flying Guillotine (1977,  R)
Click to Rate
2
Lik Wong, (Riki-Oh - The Story of Ricky) (1991,  R)
Click to Rate
3
Zhan shen chuan shuo (Moon Warriors) (1992,  Unrated)
Click to Rate
4
Rambo III (1988,  R)
Click to Rate
5
First Blood (Rambo: First Blood) (1982,  R)
Click to Rate
6
Die Hard (1988,  R)
Click to Rate
7
Rambo (Rambo IV) (2008,  R)
Click to Rate
8
Rambo: First Blood Part II (1985,  R)
Click to Rate
9
Alexandra's Project (2003,  Unrated)
Click to Rate
10
Pulp Fiction (1994,  R)
Click to Rate
11
Jui kuen II (The Legend of Drunken Master) (Drunken Fist II) (1994,  R)
Click to Rate
12
Die Hard 2 (Die Hard 2: Die Harder) (1990,  R)
Click to Rate
13
Die Hard With a Vengeance (Die Hard 3) (1995,  R)
Click to Rate
14
Drunken Master (Jui kuen) (2000,  R)
Click to Rate
15
Tai ji zhang san feng (Tai Chi Master) (,  R)
Click to Rate
16
Iron Monkey (2001,  PG-13)
Click to Rate
17
Ong-Bak - The Thai Warrior (,  R)
Click to Rate
18
Commando (1985,  R)
Click to Rate
19
Conan the Barbarian (1982,  R)
Click to Rate
20
The Barbarians (2006,  R)
Click to Rate
21
Hrafninn flęgur (Revenge of the Barbarians) (When the Raven Flies) (1984,  Unrated)
Click to Rate
22
36th Chamber (1978,  Unrated)
Click to Rate
23
Kataude mashin gâru (The Machine Girl) (2008,  Unrated)
Click to Rate
24
Predator (1987,  R)
Click to Rate
25
Zu - Warriors From the Magic Mountain (1983,  Unrated)
Click to Rate
26
American Psycho (2000,  R)
Click to Rate
27
American History X (1998,  R)
Click to Rate
28
A Night at the Opera (1935,  Unrated)
Click to Rate
29
Room Service (1938,  Unrated)
Click to Rate
30
Duck Soup (1933,  Unrated)
Click to Rate
31
Snake in the Eagle's Shadow (Se ying diu sau) (1978,  PG)
Click to Rate
32
BASEketball (1998,  R)
Click to Rate
33
South Park: Bigger, Longer and Uncut (1999,  R)
Click to Rate
34
The Jackal (1997,  R)
Click to Rate
35
The Shawshank Redemption (1994,  R)
Click to Rate
36
Taxi Driver (1976,  R)
Click to Rate
37
Clerks (1994,  R)
Click to Rate
38
Clerks II (2006,  R)
Click to Rate
39
Fight Club (1999,  R)
Click to Rate
40
Enter the Dragon (1973,  R)
Click to Rate
41
The Seven Grandmasters (1978,  Unrated)
Click to Rate
42
Return of the Dragon (The Way of the Dragon) (1974,  R)
Click to Rate
43
Donnie Darko (2001,  R)
Click to Rate
44
Eraserhead (1977,  Unrated)
Click to Rate
45
Bloodsport (1988,  R)
Click to Rate
46
Jay and Silent Bob Strike Back (2001,  R)
Click to Rate
47
Kill Bill: Volume 1 (2003,  R)
Click to Rate
48
Kill Bill, Volume 2 (2004,  R)
Click to Rate
49
Mad Max (1980,  R)
Click to Rate
50
Mad Max 2: The Road Warrior (1982,  R)
Click to Rate
51
Wake in Fright (Outback) (1971,  Unrated)
Click to Rate
52
Once Upon a Time in China (1991,  R)
Click to Rate
53
Bad Boys (1995,  R)
Click to Rate
54
Bad Boys II (2003,  R)
Click to Rate
55
Ocean's Eleven (2001,  PG-13)
Click to Rate
56
Ocean's Thirteen (2007,  PG-13)
Click to Rate
57
Rumble in the Bronx (Hung faan aau) (1995,  R)
Click to Rate
58
Gacy (2003,  R)
Click to Rate
59
The Lord of the Rings - The Fellowship of the Ring (2001,  PG-13)
Click to Rate
60
The Lord of the Rings - The Two Towers (2002,  PG-13)
Click to Rate
61
The Lord of the Rings - The Return of the King (2003,  PG-13)
Click to Rate
62
Lord of the Flies (1990,  R)
Click to Rate
63
The Invincible Pole Fighter (1984,  Unrated)