My Favorite Movies
| fb556390682's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Auntie Mame (1958, Unrated) |
|
| 2 |
In Memory of Me (In memoria di me) (2007, Unrated) |
|
| 3 |
Torch Song Trilogy (1988, R) |
|
| 4 |
Girls Will Be Girls (2003, R) |
|
| 5 |
Die Mommie Die! (2003, R) |
|
| 6 |
Spring, Summer, Fall, Winter... and Spring (2003, R) |
|
| 7 |
Manon des Sources (Manon of the Spring) (Jean de Florette II ) (1986, PG) |
|
| 8 |
Jean De Florette (1986, PG) |
|
| 9 |
The Green Glove (The Gauntlet) (The White Road) (1952, Unrated) |
|
| 10 |
Love Affair (1939, Unrated) |
|
| 11 |
The Women (1939, Unrated) |
|
| 12 |
What Ever Happened to Baby Jane? (1960, Unrated) |
|
| 13 |
Call Me Madam (1986, Unrated) |
|
| 14 |
The Producers (2005, PG-13) |
|
| 15 |
Marie Antoinette (1938, Unrated) |
|
| 16 |
Le Bonheur est Dans le Pré (Happiness Is in the Field) (1997, Unrated) |
|
| 17 |
Behind Green Lights (1946, Unrated) |
















