My Favorite Movies
| fb557340069's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Lake House (2006, PG) |
|
| 2 |
50 First Dates (2004, PG-13) |
|
| 3 |
A Walk to Remember (2002, PG) |
|
| 4 |
The Illusionist (2006, PG-13) |
|
| 5 |
Shark Tale (2004, PG) |
|
| 6 |
Finding Nemo (2003, G) |
|
| 7 |
Bee Movie (2007, PG) |
|
| 8 |
10 Things I Hate About You (1999, PG-13) |
|
| 9 |
Ice Age (2002, PG) |
|
| 10 |
Brother Bear (2003, G) |
|
| 11 |
Edward Scissorhands (1990, PG-13) |
|
| 12 |
Secret Window (2004, PG-13) |
|
| 13 |
Charlie and the Chocolate Factory (2005, PG) |
|
| 14 |
Mulan (1998, G) |
|
| 15 |
The Shawshank Redemption (1994, R) |
|
| 16 |
21 (2008, PG-13) |
|
| 17 |
Across the Universe (2007, PG-13) |
|
| 18 |
Happy Feet (2006, PG) |
|
| 19 |
She's the Man (2006, PG-13) |
|
| 20 |
The Departed (2006, R) |
|
| 21 |
Mean Girls (2004, PG-13) |
|
| 22 |
Hot Fuzz (2007, R) |
|
| 23 |
Hancock (2008, PG-13) |
|
| 24 |
Keith (2008, PG-13) |
|
| 25 |
A Beautiful Mind (2001, PG-13) |
|
| 26 |
Eagle Eye (2008, PG-13) |
|
| 27 |
Enchanted (2007, PG) |
|
| 28 |
20 Years After (2008, R) |
|
| 29 |
Once (2007, R) |
|
| 30 |
The Man from Earth (2007, Unrated) |
|
| 31 |
The Machinist (2004, R) |
|
| 32 |
Meet Dave (2008, PG) |
|
| 33 |
12 Angry Men (1997, PG-13) |
|
| 34 |
88 Minutes (2008, R) |
|
| 35 |
Disturbia (2007, PG-13) |
|
| 36 |
Good Luck Chuck (2007, R) |
|
| 37 |
Momento (2002, PG) |
|
| 38 |
The Notebook (2004, PG-13) |
|
| 39 |
Love Actually (2003, R) |
|
| 40 |
Speed Racer (2008, PG) |
|
| 41 |
The Heartbreak Kid (2007, R) |
|
| 42 |
Death at a Funeral (2007, R) |










































