My Favorite Movies


  fb557860080's Rating My Rating
1
The Dark Knight (2008,  PG-13)
2
Batman (1989,  PG-13)
3
Batman Returns (1992,  PG-13)
4
Iron Man (2008,  PG-13)
5
Blade Runner (1982,  R)
6
Rocky Balboa (2006,  PG)
7
The Wrestler (2008,  R)
8
Star Wars: Episode IV - A New Hope (1977,  PG)
9
Batman Begins (2005,  PG-13)
10
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back (1980,  PG)
11
Raiders of the Lost Ark (Indiana Jones and the Raiders of the Lost Ark) (1981,  PG)
12
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi (1983,  PG)
13
Barbarella (1968,  PG)
14
Jaws (1975,  PG)
15
Nemesis (1993,  R)
16
...All the Marbles (The California Dolls) (1981,  R)
17
The One and Only (1978,  Unrated)
18
Clerks (1994,  R)
19
King Arthur (2004,  PG-13)
20
Clerks II (2006,  R)
21
Mallrats (1995,  R)
22
Nacho Libre (2006,  PG)
23
Predator (1987,  R)
24
Predator 2 (1990,  R)
25
Sleepy Hollow (1999,  R)
26
Spider-Man 3 (2007,  PG-13)
27
Star Trek: The Motion Picture (1979,  G)
28
Family Guy - Blue Harvest (2008,  Unrated)
29
Mr. Hobbs Takes a Vacation (1962,  Unrated)
30
Vibes (1988,  PG)
31
A Hard Day's Night (1964,  G)
32
Kiss Meets the Phantom of the Park (1978,  G)
33
The Ambushers (1968,  PG)
34
The Silencers (1966,  Unrated)
35
Murderers' Row (1966,  Unrated)
36
The Wrecking Crew (1969,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments