Share this List

Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies

  fb558362987's Rating My Rating
1
Edward Scissorhands (1990,  PG-13)
Click to Rate
2
From Hell (2001,  R)
Click to Rate
3
The Painted Veil (2006,  PG-13)
Click to Rate
4
Call Me Elisabeth (Je m'appelle Elisabeth) (,  Unrated)
Click to Rate
5
Amelie (Le Fabuleux destin d'Amélie Poulain) (2001,  R)
Amelie (Le Fabuleux destin d'Amélie Poulain)
The best movie ever !
Click to Rate
6
L'Auberge Espagnole (Pot Luck)(Euro Pudding)(The Spanish Apartment) (2002,  R)
Click to Rate
7
Little Miss Sunshine (2006,  R)
Click to Rate
8
Le Mur (The Wall) (1998,  PG)
Click to Rate
9
Run Lola Run (1998,  R)
Click to Rate
10
Girl With a Pearl Earring (2003,  PG-13)
Click to Rate
11
Babel (2006,  R)
Click to Rate
12
Chocolat (2000,  PG-13)
Click to Rate
13
Secret Window (2004,  PG-13)
Click to Rate
14
The Breakfast Club (1985,  R)
Click to Rate
15
The Simpsons Movie (2007,  PG-13)
Click to Rate
16
Tim Burton's Corpse Bride (2005,  PG)
Click to Rate
17
He Loves Me, He Loves Me Not (2002,  PG-13)
Click to Rate
18
Im Juli. (In July) (2000,  Unrated)
Click to Rate
19
Kebab Connection (2005,  Unrated)
Click to Rate
20
Lilya 4-Ever (Lilja 4-ever) (2003,  R)
Click to Rate
21
Arizona Dream (1993,  R)
Click to Rate
22
Léon (The Professional) (1994,  R)
Click to Rate
23
Love Me If You Dare (Jeux d'enfants) (2003,  R)
Click to Rate
24
A Clockwork Orange (1971,  R)
Click to Rate
25
Radio (2003,  PG)
Click to Rate
26
Angel-A (2007,  R)
Click to Rate
27
The Chorus (Les Choristes) (2005,  PG-13)
Click to Rate
28
Désaccord parfait (Twice Upon a Time) (2006,  Unrated)
Click to Rate
29
Charlie and the Chocolate Factory (2005,  PG)
Click to Rate
30
Pirates of the Caribbean: At Worlds End (2007,  PG-13)
Click to Rate
31
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006,  PG-13)
Click to Rate
32
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)
Click to Rate

Comments (0)

Post a comment

Recent Comments