My Favorite Movies


  fb558788975's Rating My Rating
1
Demon Under Glass (2002,  Unrated)
2
300 (2007,  R)
3
Braveheart (1995,  R)
4
Finding Nemo (2003,  G)
5
Forrest Gump (1994,  PG-13)
6
Gladiator (2000,  R)
7
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)
8
Pirates of the Caribbean: At Worlds End (2007,  PG-13)
9
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006,  PG-13)
10
Pulp Fiction (1994,  R)
11
Shrek (2001,  PG)
12
Sin City (2005,  R)
13
The Godfather (1972,  R)
14
The Lord of the Rings - The Fellowship of the Ring (2001,  PG-13)
15
The Lord of the Rings - The Return of the King (2003,  PG-13)
16
The Lord of the Rings - The Two Towers (2002,  PG-13)
17
The Shawshank Redemption (1994,  R)
18
Close Encounters of the Third Kind (1977,  PG)
19
The Crow (1994,  R)
20
Monty Python and the Holy Grail (1975,  PG)
21
A Beautiful Mind (2001,  PG-13)
22
The Ladykillers (1955,  Unrated)
23
The Italian Job (1969,  G)
24
Iron Maiden: Flight 666 (2009,  Unrated)
25
Babylon 5: In the Beginning (1998,  Unrated)
26
Babylon 5: The Gathering (1993,  Unrated)
27
Babylon 5: A Call to Arms (1999,  Unrated)
28
Babylon 5: Thirdspace (1998,  Unrated)
29
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back (1980,  PG)
30
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi (1983,  PG)
31
Star Wars: Episode IV - A New Hope (1977,  PG)
32
Spaceballs (1987,  PG)
33
The Hitchhiker's Guide to the Galaxy (2005,  PG)
34
Monty Python's The Meaning of Life (1983,  R)
35
Underworld (2003,  R)
36
Hellboy (2004,  PG-13)
37
Van Helsing (2004,  PG-13)
38
Farscape: The Peacekeeper Wars (2004,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments