My Favorite Movies


  fb561360831's Rating My Rating
1
Wild Hogs (2007,  PG-13)
2
The Usual Suspects (1995,  R)
3
The Silence of the Lambs (1991,  R)
4
The Passion of the Christ (2004,  R)
5
The Crow (1994,  R)
6
The Boondock Saints (1999,  R)
7
The Bourne Supremacy (2004,  PG-13)
8
The Bourne Identity (2002,  PG-13)
9
Sleepy Hollow (1999,  R)
10
Scream (1996,  R)
11
Reservoir Dogs (1992,  R)
12
Red Eye (2005,  PG-13)
13
Monster-in-Law (2005,  PG-13)
14
Kung Fu Hustle (2005,  R)
15
Kill Bill, Volume 2 (2004,  R)
16
Kill Bill: Volume 1 (2003,  R)
17
Hot Fuzz (2007,  R)
18
How to Lose a Guy in 10 Days (2003,  PG-13)
19
Gladiator (2000,  R)
20
Four Brothers (2005,  R)
21
Final Destination (2000,  R)
22
Final Destination 2 (2003,  R)
23
Face/Off (1997,  R)
24
Die Hard With a Vengeance (Die Hard 3) (1995,  R)
25
Die Hard (1988,  R)
26
Crank (2006,  R)
27
Con Air (1997,  R)
28
Braveheart (1995,  R)
29
Blade Runner (1982,  R)
30
Beerfest (2006,  R)
31
Bad Boys II (2003,  R)
32
Bad Boys (1995,  R)
33
A Walk to Remember (2002,  PG)
34
A Knight's Tale (2001,  PG-13)
35
300 (2007,  R)
36
10 Things I Hate About You (1999,  PG-13)
37
Live Free or Die Hard (2007,  PG-13)
38
Lock, Stock and Two Smoking Barrels (1999,  R)
39
Lucky Number Slevin (2006,  R)
40
Mean Girls (2004,  PG-13)
41
Frequency (2000,  PG-13)
42
Drive (1998,  R)
43
Ong-Bak (Ong Bak: Muay Thai Warrior) (2005,  R)
44
Ninja III - The Domination (1984,  R)
45
American Ninja (1985,  R)
46
American Ninja 4 - The Annihilation (1991,  R)
47
American Ninja 5 (1993,  PG)
48
American Ninja 3: Blood Hunt (1989,  R)
49
American Ninja 2: The Confrontation (1987,  R)
50
China O'Brien II (1989,  R)
51
China O'Brien (1988,  R)
52
Big Trouble in Little China (1986,  PG-13)
53
Hollywood Homicide (2003,  PG-13)
54
Knights of the South Bronx (2005,  Unrated)
55
The Warriors (1979,  R)
56
1990: Bronx Warriors (,  R)
57
Die Hard 2 (Die Hard 2: Die Harder) (1990,  R)
58
No Retreat, No Surrender 2: Raging Thunder (1988,  R)
59
No Retreat, No Surrender 3: Blood Brothers (Karate Tiger 3) (1990,  R)
60
The Replacement Killers (1998,  R)
61
Lat sau san taam (Hard-Boiled) (1992,  R)
62
The Hard Way (1991,  R)
63
Bloodfist VIII: Trained to Kill (Hard Way Out) (1995,  R)
64
Pathfinder (2007,  R)
65
Mindhunters (2005,  R)
66
Noises Off... (1992,  PG-13)
67
The January Man (1989,  R)
68
Buried Alive (1990,  PG-13)
69
Buried Alive II (1997,  PG-13)
70
Double Dragon (1994,  PG-13)
71
Red Dawn (1984,  PG-13)
72
Bon Cop, Bad Cop (2006,  Unrated)
73
Cop Land (1997,  R)
74
One Tough Cop (1998,  R)
75
Scanner Cop (1994,  R)
76
Scanner Cop II (Scanners: The Showdown) (1994,  R)
77
Bon Voyage (2004,  PG-13)
78
The Crow: Stairway to Heaven (,  G)
79
The Crow - Wicked Prayer (2005,  R)
80
The Crow: City of Angels (1996,  R)
81
The Crow - Salvation (2000,  R)
82
Random Hearts (1999,  R)
83
It Could Happen to You (1994,  PG)
84
Senorita Justice (,  R)
85
Walking Tall: Lone Justice (2007,  R)
86
Angel (1984,  R)
87
Angel Eyes (2001,  R)
88
Avenging Angel (1985,  R)
89
I Come in Peace (Dark Angel) (1990,  R)
90
Angel on Fire (1995,  Unrated)
91
Beyond the Law (1992,  R)
92
The Chase (1994,  PG-13)
93
The Protector (Tom yum goong) (Warrior King) (2005,  R)
94
44 Minutes (2003,  R)
95
Sacrifice (1998,  Unrated)
96
Frankenstein (2004,  Unrated)
97
U.S. Seals: Dead or Alive (2002,  R)
98
Navy Seals (1990,  R)
99
No Escape (Escape from Absolom) (1994,  R)
100
The Perfect Weapon (1991,  R)
101
Lethal Weapon 4 (1998,  R)
102
Lethal Weapon (1987,  R)
103
Lethal Weapon 3 (1992,  R)
104
Lethal Weapon 2 (1989,  R)
105
Chek law dak gung (Naked Weapon) (2002,  R)
106
The Last Samurai (2003,  R)
107
Last to Surrender (1998,  R)
108
The Last Stop (2000,  R)
109
The Last Castle (2001,  R)
110
The Last Dragon (1985,  PG-13)
111
Hang 'em High (1968,  PG-13)
112
High Voltage (1997,  R)
113
Assault on Precinct 13 (2005,  R)
114
Assault on Precinct 13 (1976,  R)
115
Copycat (1995,  R)
116
Stone Cold (2005,  R)
117
Stone Cold (1991,  R)
118
Best of the Best 3: No Turning Back (1995,  R)
119
Best of the Best: Without Warning (Best of the Best 4) (1998,  R)
120
Man's Best Friend (1991,  R)
121
Best of the Best (1989,  R)
122
Best of the Best 2 (1993,  R)
123
Shocker (1989,  R)
124
Lady in White (1988,  R)
125
Blood Work (2002,  R)
126
Friday the 13th Part VII - The New Blood (1988,  R)
127
Innocent Blood (1992,  R)
128
Blood In, Blood Out (Bound by Honor) (1993,  R)
129
Bloodfist III: Forced to Fight (1991,  R)
130
Bloodfist IV: Die Trying (1992,  R)
131
Bloodfist V: Human Target (1994,  R)
132
Bloodfist VI: Ground Zero (1995,  R)
133
Bloodfist (1989,  R)
134
Bloodfist II (1990,  R)
135
Bloodfist VII: Manhunt (1995,  R)
136
Bordertown (2008,  R)
137
Rapid Fire (1992,  R)
138
City on Fire (1987,  R)
139
Fire On The Amazon (Lost Paradise) (2000,  R)
140
In the Line of Fire (1993,  R)
141
Undercover Blues (1993,  PG-13)
142
Lady Dragon (1992,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments