My Favorite Movies
| fb561712510's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
See Arnold Run (2005, R) |
|
| 2 |
Die Hard (1988, R) |
|
| 3 |
Top Gun (1986, PG) |
|
| 4 |
Khosla Ka Ghosla (2006, Unrated) |
|
| 5 |
Sgt. Bilko (1996, PG) |
|
| 6 |
Mr. India (1987, Unrated) |
|
| 7 |
Collateral (2004, R) |
|
| 8 |
Blue Streak (1999, PG-13) |
|
| 9 |
Happy Gilmore (1996, PG-13) |
|
| 10 |
Billy Madison (1995, PG-13) |
|
| 11 |
Total Recall (1990, R) |
|
| 12 |
Fast and Furious (2009, PG-13) |
|
| 13 |
2 Fast 2 Furious (2003, PG-13) |
|
| 14 |
The Mask (1994, PG-13) |
|
| 15 |
Bruce Almighty (2003, PG-13) |
|
| 16 |
The Mask of Zorro (1998, PG-13) |
|
| 17 |
Jingle All the Way (1997, PG) |
|
| 18 |
Main Khiladi Tu Anari (1994, Unrated) |
|
| 19 |
Chupke Chupke (1975, Unrated) |
|
| 20 |
School of Rock (2003, PG-13) |
|
| 21 |
The Departed (2006, R) |
|
| 22 |
Mrs. Doubtfire (1993, PG-13) |
|
| 23 |
The Bridge on the River Kwai (1957, PG) |
|
| 24 |
Windtalkers (2002, R) |
























