My Favorite Movies


  fb561803144's Rating My Rating
1
What Dreams May Come (1998,  PG-13)
2
Elizabeth (1998,  R)
3
Secretary (2002,  R)
4
Heathers (1988,  R)
5
Restoration (1995,  R)
6
Requiem for a Dream (2000,  R)
7
Soft Fruit (1999,  R)
8
A Taste of Honey (1961,  Unrated)
9
Moonstruck (1987,  PG)
10
The Big Lebowski (1998,  R)
11
American Beauty (1999,  R)
12
Dogma (1999,  R)
13
Harold and Maude (1971,  PG)
14
Kundun (1997,  PG-13)
15
Chunhyang (2000,  R)
16
Hedwig and the Angry Inch (2001,  R)
17
Time Bandits (1981,  PG)
18
The Nightmare Before Christmas (2008,  PG)
19
The Hunger (1983,  R)
20
Preaching to the Perverted (1997,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments