My Favorite Movies
| fb563191078's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Gone Baby Gone (2007, R) |
|
| 2 |
The Wild Bunch (1969, R) |
|
| 3 |
Serenity (2005, PG-13) |
|
| 4 |
Dumbo (1941, G) |
|
| 5 |
Angels with Dirty Faces (1938, Unrated) |
|
| 6 |
The Right Stuff (1983, PG) |
|
| 7 |
Blade Runner (1982, R) |
|
| 8 |
Some Like It Hot (1959, Unrated) |
|
| 9 |
Dirty Harry (1971, R) |
|
| 10 |
The Devil's Backbone (El Espinazo del diablo) (2001, R) |
|
| 11 |
The Chronicles of Riddick (2004, Unrated) |
|
| 12 |
Kontroll (2005, R) |
|
| 13 |
L'Annulaire (The Ring Finger) (2005, Unrated) |













