My Favorite Movies
| fb563570184's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Hours (2002, PG-13) |
|
| 2 |
Transamerica (2005, R) |
|
| 3 |
Happy Endings (2005, R) |
|
| 4 |
Finding Nemo (2003, G) |
|
| 5 |
300 (2007, R) |
|
| 6 |
Shrek (2001, PG) |
|
| 7 |
The Others (2001, PG-13) |
|
| 8 |
The Pianist (2002, R) |
|
| 9 |
No se lo digas a nadie, (Don't Tell Anyone) (1999, PG) |
|
| 10 |
My Best Friend's Wedding (1997, PG-13) |
|
| 11 |
Brother Bear (2003, G) |
|
| 12 |
Casablanca (1943, Unrated) |
|
| 13 |
Gone With the Wind (1939, G) |
|
| 14 |
Dogville (2003, R) |
|
| 15 |
Closer (2004, R) |
|
| 16 |
Billy Elliot (2000, R) |
|
| 17 |
Trainspotting (1996, R) |
|
| 18 |
Requiem for a Dream (2000, R) |
|
| 19 |
50 First Dates (2004, PG-13) |
|
| 20 |
Ice Age (2002, PG) |
|
| 21 |
Final Destination 2 (2003, R) |
|
| 22 |
The Hero (O Herói) (2005, Unrated) |
|
| 23 |
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe (2005, PG) |
|
| 24 |
Monster (2003, R) |
|
| 25 |
The Life of David Gale (2003, R) |
|
| 26 |
Voces inocentes, (Innocent Voices) (2005, R) |
|
| 27 |
North Country (2005, R) |
|
| 28 |
Bridget Jones's Diary (2001, R) |




























