My Favorite Movies
| fb564858104's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
You've Got Mail (1998, PG) |
|
|
| 2 |
City of Angels (1998, PG-13) |
|
|
| 3 |
A Walk to Remember (2002, PG) |
|
|
| 4 |
The Notebook (2004, PG-13) |
|
|
| 5 |
Message in a Bottle (1999, PG-13) |
|
|
| 6 |
Sleepless in Seattle (1993, PG) |
|
|
| 7 |
A Walk in the Clouds (1995, PG-13) |
|
|
| 8 |
The Lake House (2006, PG) |
|
|
| 9 |
Titanic (1997, PG-13) |
|
|
| 10 |
Down to You (2000, PG-13) |
|
|
| 11 |
Brown Sugar (2002, PG-13) |
|
|
| 12 |
Just Friends (2005, PG-13) |
|
|
| 13 |
Clueless (1995, PG-13) |
|
|
| 14 |
Never Been Kissed (1999, PG-13) |
|
|
| 15 |
She's All That (1999, PG-13) |
|
|
| 16 |
Hitch (2005, PG-13) |
|
|
| 17 |
Back to the Future (1985, PG) |
|
|
| 18 |
Back to the Future Part II (1989, PG) |
|
|
| 19 |
Back to the Future Part III (1990, PG) |
|
|
| 20 |
A Cinderella Story (2004, PG) |
|
|
| 21 |
Home Alone (1990, PG) |
|
|
| 22 |
Legally Blonde 2 - Red, White & Blonde (2003, PG-13) |
|
|
| 23 |
My Best Friend's Wedding (1997, PG-13) |
|
|
| 24 |
Miss Congeniality (2000, PG-13) |
|
|
| 25 |
Meet the Parents (2000, PG-13) |
|
|
| 26 |
My Big Fat Greek Wedding (2002, PG) |
|
|
| 27 |
Pretty Woman (1990, R) |
|
|
| 28 |
Die Hard (1988, R) |
|
|
| 29 |
The Princess Diaries (2001, G) |
|
|
| 30 |
The Sound of Music (1965, G) |
|
|
| 31 |
Addicted to Love (1997, R) |
|
|
| 32 |
Sabrina (1995, PG) |
|
|
| 33 |
Meet Prince Charming (1999, R) |
|
|
| 34 |
While You Were Sleeping (1995, PG) |
|
|
| 35 |
Conspiracy Theory (1997, R) |
|
|
| 36 |
The Saint (1997, PG-13) |
|
|
| 37 |
It Could Happen to You (1994, PG) |
|
|
| 38 |
The Prince and Me (2004, PG) |
|
|
| 39 |
She's the Man (2006, PG-13) |
|
|
| 40 |
Enchanted (2007, PG) |
|
|
| 41 |
27 Dresses (2007, PG-13) |
|
|
| 42 |
Because I Said So (2007, PG-13) |
|
|
| 43 |
High School Musical (2006, Unrated) |
|
|
| 44 |
High School Musical 3: Senior Year (2008, Unrated) |
|
|
| 45 |
High School Musical 2 (2007, Unrated) |
|
|
| 46 |
Only You (1994, PG) |
|
|
| 47 |
The Wedding Planner (2001, PG-13) |
|
|
| 48 |
One Fine Day (1996, PG) |
|
|
| 49 |
Maid in Manhattan (2002, PG-13) |
|
|
| 50 |
The Bodyguard (1992, R) |
|
|
| 51 |
Made of Honor (2008, PG-13) |
|
|
| 52 |
The Family Man (2000, PG-13) |
|
|
| 53 |
Face/Off (1997, R) |
|
|
| 54 |
Save the Last Dance (2001, PG-13) |
|
|
| 55 |
French Kiss (1995, PG-13) |
|
|
| 56 |
Pride and Prejudice (2005, PG) |
|
|
| 57 |
Father Of The Pride (2000, Unrated) |
|
|
| 58 |
10 Things I Hate About You (1999, PG-13) |
|



