My Favorite Movies
| fb564946373's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Twelve Monkeys (12 Monkeys) (1995, R) |
|
| 2 |
El Laberinto del Fauno (Pan's Labyrinth) (2006, R) |
|
| 3 |
Snatch (2001, R) |
|
| 4 |
Amelie (Le Fabuleux destin d'Amélie Poulain) (2001, R) |
|
| 5 |
American Beauty (1999, R) |
|
| 6 |
A Clockwork Orange (1971, R) |
|
| 7 |
Lock, Stock and Two Smoking Barrels (1999, R) |
|
| 8 |
Monty Python and the Holy Grail (1975, PG) |
|
| 9 |
Pulp Fiction (1994, R) |
|
| 10 |
Taxi Driver (1976, R) |
|
| 11 |
The Big Lebowski (1998, R) |
|
| 12 |
Beetle Juice (Beetlejuice) (1988, PG) |
|
| 13 |
What's Eating Gilbert Grape (1993, PG-13) |
|
| 14 |
Libertarias (1996, Unrated) |
|
| 15 |
Land and Freedom (1996, Unrated) |














