Share this List

Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies

  fb564983039's Rating My Rating
1
X-Men: The Last Stand (2006,  PG-13)
Click to Rate
2
Iron Man (2008,  PG-13)
Click to Rate
3
The Matrix (1999,  R)
Click to Rate
4
Hancock (2008,  PG-13)
Click to Rate
5
Pirates of the Caribbean: At Worlds End (2007,  PG-13)
Click to Rate
6
Bad Boys II (2003,  R)
Click to Rate
7
Con Air (1997,  R)
Click to Rate
8
Face/Off (1997,  R)
Click to Rate
9
I, Robot (2004,  PG-13)
Click to Rate
10
Mr. & Mrs. Smith (2005,  PG-13)
Click to Rate
11
Rush Hour 2 (2001,  PG-13)
Click to Rate
12
Liar Liar (1997,  PG-13)
Click to Rate
13
The Lord of the Rings - The Two Towers (2002,  PG-13)
Click to Rate
14
The Rock (1996,  R)
Click to Rate
15
Wedding Crashers (2005,  R)
Click to Rate
16
XXX (2002,  PG-13)
Click to Rate
17
Police Academy (1984,  R)
Click to Rate
18
You, Me and Dupree (2006,  PG-13)
Click to Rate
19
You've Got Mail (1998,  PG)
Click to Rate
20
The Departed (2006,  R)
Click to Rate
21
Gladiator (2000,  R)
Click to Rate
22
National Treasure (2004,  PG)
Click to Rate
23
The Incredible Hulk (2008,  PG-13)
Click to Rate
24
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)
Click to Rate
25
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006,  PG-13)
Click to Rate
26
The Lord of the Rings - The Fellowship of the Ring (2001,  PG-13)
Click to Rate
27
The Lord of the Rings - The Return of the King (2003,  PG-13)
Click to Rate
28
X-Men (2000,  PG-13)
Click to Rate
29
The Matrix Reloaded (2003,  R)
Click to Rate
30
The Matrix Revolutions (2003,  R)
Click to Rate
31
X2 (2003,  PG-13)
Click to Rate
32
Rush Hour (1998,  PG-13)
Click to Rate
33
Rush Hour 3 (2007,  PG-13)
Click to Rate
34
2 Fast 2 Furious (2003,  PG-13)
Click to Rate
35
Armageddon (1998,  PG-13)
Click to Rate
36
Bad Boys (1995,  R)
Click to Rate
37
Batman Begins (2005,  PG-13)
Click to Rate
38
Blade - Trinity (2004,  R)
Click to Rate
39
Braveheart (1995,  R)
Click to Rate
40
Bruce Almighty (2003,  PG-13)
Click to Rate
41
Catch Me If You Can (2002,  PG-13)
Click to Rate
42
Cheaper by the Dozen (2003,  PG)
Click to Rate
43
Die Hard (1988,  R)
Click to Rate
44
Die Hard With a Vengeance (Die Hard 3) (1995,  R)
Click to Rate
45
Dumb and Dumber (1994,  PG-13)
Click to Rate
46
Forrest Gump (1994,  PG-13)
Click to Rate
47
Ghost (1990,  PG-13)
Click to Rate
48
Ghost Rider (2007,  PG-13)
Click to Rate
49
Gone in 60 Seconds (2000,  PG-13)
Click to Rate
50
Harry Potter and the Chamber of Secrets (2002,  PG)
Click to Rate
51
Harry Potter and the Goblet of Fire (2005,  PG-13)
Click to Rate
52
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban (2004,  PG)
Click to Rate
53
Harry Potter and the Sorcerer's Stone (Harry Potter and the Philosopher's Stone) (2001,  PG)
Click to Rate
54
High Fidelity (2000,  R)
Click to Rate
55
Harry Potter and the Order of the Phoenix (2007,  PG-13)
Click to Rate
56
Hitch (2005,  PG-13)
Click to Rate
57</