My Favorite Movies
| fb565584371's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Natural Born Killers (1994, NC-17) |
|
| 2 |
Edward Scissorhands (1990, PG-13) |
|
| 3 |
Donnie Darko (2001, R) |
|
| 4 |
One Flew over the Cuckoo's Nest (1975, R) |
|
| 5 |
Yellow Submarine (1968, G) |
|
| 6 |
American History X (1998, R) |
|
| 7 |
Frida (2002, R) |
|
| 8 |
Big Fish (2003, PG-13) |
|
| 9 |
Dead Man (1995, R) |
|
| 10 |
Full Metal Jacket (1987, R) |
|
| 11 |
Persepolis (2007, PG-13) |
|
| 12 |
El Laberinto del Fauno (Pan's Labyrinth) (2006, R) |
|
| 13 |
Amelie (Le Fabuleux destin d'Amélie Poulain) (2001, R) |
|
| 14 |
L'Auberge Espagnole (Pot Luck)(Euro Pudding)(The Spanish Apartment) (2003, R) |
|
| 15 |
Braveheart (1995, R) |
|
| 16 |
Le Péril Jeune (Good Old Daze) (2003, Unrated) |
|
| 17 |
Brendan and the Secret of Kells (2009, Unrated) |

















