My Favorite Movies


  fb56709858's Rating My Rating
1
Transformers (2007,  PG-13)
2
28 Days Later (2003,  R)
3
Aliens (1986,  R)
4
Black Hawk Down (2001,  R)
5
Braveheart (1995,  R)
6
Caddyshack (1980,  R)
7
Sunshine (2007,  R)
Sunshine
The most visually stunning movie I have ever seen.
8
The Dark Knight (2008,  PG-13)
9
Andy And The Airwave Rangers (1989,  Unrated)
10
V for Vendetta (2006,  R)
11
Hostel (2006,  R)
12
300 (2007,  R)
13
Disturbia (2007,  PG-13)
14
The Boondock Saints (1999,  R)
15
I Am Legend (2007,  PG-13)
16
Cloverfield (2008,  PG-13)
17
The Prestige (2006,  PG-13)
18
Transformers: Revenge of the Fallen (2009,  PG-13)
19
Event Horizon (1997,  R)
20
Inglourious Basterds (2009,  R)
21
Citizen Kane (1941,  PG)
22
No Country for Old Men (2007,  R)
23
Tropic Thunder (2008,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments