My Favorite Movies
| fb567350140's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Once Upon a Time in America (1984, R) |
|
| 2 |
The Deer Hunter (1978, R) |
|
| 3 |
The Party (1968, PG) |
|
| 4 |
Dead Poets Society (1989, PG) |
|
| 5 |
Witness (1985, R) |
|
| 6 |
Summer Story (, Unrated) |
|
| 7 |
Forrest Gump (1994, PG-13) |
|
| 8 |
Philadelphia (1993, PG-13) |
|
| 9 |
Fight Club (1999, R) |
|
| 10 |
American History X (1998, R) |
|
| 11 |
Vanilla Sky (2001, R) |
|
| 12 |
Good Will Hunting (1997, R) |
|
| 13 |
The Fifth Element (1997, PG-13) |
|
| 14 |
Troy (2004, R) |
|
| 15 |
The Ninth Gate (1999, R) |
|
| 16 |
Boys Don't Cry (1999, R) |
|
| 17 |
Lies (1983, R) |
|
| 18 |
Being John Malkovich (1999, R) |
|
| 19 |
Eyes Wide Shut (1999, R) |
|
| 20 |
Ocean's Eleven (2001, PG-13) |



















