| |
fb567380961's Rating |
My Rating |
| 1 |
i love it. what a relax and fun movie!
|
|
| 2 |
haha, watch it coz of Hiroshi
|
|
| 3 |
|
|
| 4 |
no matter how many times i watch, i must cry for it
|
|
| 5 |
in love with it!!!
|
|
| 6 |
Exciting Film!!!
|
|
| 7 |
Life is like a box of Chocolate
|
|
| 8 |
romantic love~
|
|
| 9 |
|
|
| 10 |
must see
|
|
| 11 |
|
|
| 12 |
|
|
| 13 |
|
|
| 14 |
|
|
| 15 |
May the force be with you!!!
|
|
| 16 |
|
|
| 17 |
a bit boring but i still enjoy watching the series of star wars
|
|
| 18 |
|
|
| 19 |
|
|
| 20 |
|
|
| 21 |
|
|
| 22 |
i really like it!
|
|
| 23 |
|
|
| 24 |
well, another literature again
|
|
| 25 |
fantastic!!!
|
|
| 26 |
|
|
| 27 |
|
|
| 28 |
haha, i'm in love with Mummy series~
|
|
| 29 |
|
|
| 30 |
|
|
| 31 |
X-Men
(2000, PG-13)
|
|
| 32 |
|
|
| 33 |
X2
(2003, PG-13)
|
|
| 34 |
|
|
| 35 |
|
|
| 36 |
|
|
| 37 |
|
|
| 38 |
one of my favorite series!!!!
|
|
| 39 |
haha, i also wanna have a time machine!
|
|
| 40 |
Fantastic!!! fan of Michael J. Fox
|
|
| 41 |
haha, really enjoy the series of Indiana Jones. i can't imagine Sean and Harrison were father and son in the movie, GREAT!!
|
|
| 42 |
one of the best series that i like. maybe that's because i'm a fan of Harrison.
|
|
| 43 |
i love adventure story. Spielberg did a GREAT job!!!
|
|
| 44 |
|
|
| 45 |
|
|
| 46 |
|
|
| 47 |
good!
|
|
| 48 |
|
|
| 49 |
Shrek
(2001, PG)
|
|
| 50 |
|
|
| 51 |
really incredible that it's such a fantastic film!!!
|
|
| 52 |
haha, lovely NEMO!
|
|
| 53 |
|
|
| 54 |
|
|
| 55 |
|
|
| 56 |
|
|
| 57 |
|
|
| 58 |
|
|
| 59 |
|
|
| 60 |
|
|
| 61 |
|
|
| 62 |
|
|
| 63 |
|
|
| 64 |
|
|
| 65 |
|
|
| 66 |
|
|
| 67 |
|
|
| 68 |
|
|
| 69 |
|
|
| 70 |
Johnny acted very well in this movie. Brilliant!!!
|
|
| 71 |
|
|
| 72 |
|
|
| 73 |
fear of lonely
|
|
| 74 |
the first time i watched it was on TVB Peral...free of charge!!!
|
|
| 75 |
|
|
| 76 |
|
|
| 77 |
|
|
| 78 |
|
|
| 79 |
|
|
| 80 |
|
|
| 81 |
|
|
| 82 |
|
|
| 83 |
|
|
| 84 |
|
|
| 85 |
old old movie
|
|
| 86 |
|
|
| 87 |
|
|
| 88 |
|
|
| 89 |
|
|
| 90 |
|
|
| 91 |
Rough
(2006, Unrated)
|
|
| 92 |
|
|
| 93 |
|
|
| 94 |
|
|
| 95 |
|
|
| 96 |
|
|
| 97 |
i don't think cameron is beautiful...sorry
|
|
| 98 |
|
|
| 99 |
|
|
| 100 |
|
|
| 101 |
|
|
| 102 |
|
|
| 103 |
|
|
| 104 |
|
|
| 105 |
|
|
| 106 |
|
|
| 107 |
i hate Ryan, Tom Hanks died coz of him...
|
|
| 108 |
|
|
| 109 |
|
|
| 110 |
|
|
| 111 |
300
(2007, R)
really cool~
|
|
| 112 |
Troy
(2004, R)
|
|
| 113 |
i don't like Crowe, but the movie is good!
|
|
| 114 |
Batman
(1989, PG-13)
|
|
| 115 |
|
|
| 116 |
|
|
| 117 |
|
|
| 118 |
|
|
| 119 |
|
|
| 120 |
a psychology student must watch!!!
|
|
| 121 |
|
|
| 122 |
|
|
| 123 |
|
|
| 124 |
|
|
| 125 |
|
|
| 126 |
|
|
| 127 |
|
|
| 128 |
|
|
| 129 |
|
|
| 130 |
a president should watch
|
|
| 131 |
|
|
| 132 |
|
|
| 133 |
|
|
| 134 |
|
|
| 135 |
I know Tom and Audrey tried their best to perform, but the book was much much better than the movie.
|
|
| 136 |
the aim of this film is good...but i fell asleep...sorry about that
|
|
| 137 |
|
|
| 138 |
|
|
| 139 |
|
|
| 140 |
i don't like the plot.
|
|
| 141 |
|
|
| 142 |
|
|
| 143 |
|
|
| 144 |
|
|
| 145 |
|
|
| 146 |
Jaws
(1975, PG)
|
|
| 147 |
|
|
| 148 |
|
|
| 149 |
what a funny movie!
|
|
| 150 |
|
|
| 151 |
|
|
| 152 |
|
|
| 153 |
|
|
| 154 |
BORING...
|
|
| 155 |
|
|
| 156 |
|
|
| 157 |
|
|
| 158 |
|
|
| 159 |
|
|
| 160 |
|
|
| 161 |
|
|
| 162 |
|
|
| 163 |
|
|
| 164 |
wasted my time
|
|
| 165 |
disappointed
|
|
| 166 |
|
|
| 167 |
|
|
| 168 |
how exciting i was when i watched it but don't ask me to watch it again now...haha
|
|
| 169 |
|
|
| 170 |
|
|
| 171 |
|
|
| 172 |
|
|
| 173 |
|
|
| 174 |
regret to watch it
|
|
| 175 |
|
|
| 176 |
|
|
| 177 |
|
|
| 178 |
|
|
| 179 |
|
|
| 180 |
|
|
| 181 |
|
|
| 182 |
|
|
| 183 |
|
|
| 184 |
|
|
| 185 |
|
|
| 186 |
|
|
| 187 |
|
|
| 188 |
|
|
| 189 |
|
|
| 190 |
|
|
| 191 |
|
|
| 192 |
|
|
| 193 |
|
|
| 194 |
|
|
| 195 |
|
|
| 196 |
|
|
| 197 |
|
|
| 198 |
|
|
| 199 |
|
|
| 200 |
|
|
| 201 |
Twins
(1988, PG)
|
|
| 202 |
|
|
| 203 |
Junior
(1994, PG-13)
|
|
| 204 |
|
|
| 205 |
|
|
| 206 |
|
|
| 207 |
|
|
| 208 |
|
|
| 209 |
|
|
| 210 |
|
|
| 211 |
|
|
| 212 |
|
|
| 213 |
|
|
| 214 |
|
|
| 215 |
|
|
| 216 |
|
|
| 217 |
|
|
| 218 |
|
|
| 219 |
|
|
| 220 |
|
|
| 221 |
|
|
| 222 |
|
|
| 223 |
|
|
| 224 |
|
|
| 225 |
|
|
| 226 |
|
|
| 227 |
|
|
| 228 |
|
|
| 229 |
|
|
| 230 |
|
|
| 231 |
|
|
| 232 |
|
|
| 233 |
|
|
| 234 |
|
|
| 235 |
|
|
| 236 |
|
|
| 237 |
|
|
| 238 |
|
|
| 239 |
|
|
| 240 |
|
|
| 241 |
|
|
| 242 |
|
|
| 243 |
|
|
| 244 |
|
|
| 245 |
|
|
| 246 |
OMG...
|
|
| 247 |
|
|
| 248 |
|
|
| 249 |
i dun wanna die becoz of alien's attack...
|
|
| 250 |
i'm ready to wait for the end of world..haha
|
|
| 251 |
|
|
| 252 |
|
|
| 253 |
|
|
| 254 |
|
|
| 255 |
|
|
| 256 |
|
|
| 257 |
|
|
| 258 |
|
|
| 259 |
|
|
| 260 |
|
|
| 261 |
I LOVE Wallace and Gromit!!!!
|
|
| 262 |
|
|
| 263 |
|
|
| 264 |
|
|
| 265 |
|
|
| 266 |
|
|
| 267 |
Sphere
(1998, PG-13)
|
|
| 268 |
|
|
| 269 |
|
|
| 270 |
|
|
| 271 |
|
|
| 272 |
what a weird number!!! the story is cool that you can't get it until the end of it...i like it
|
|
| 273 |
Nicole is a cool actress, however, the story is not as good as i expected
|
|
| 274 |
Signs
(2002, PG-13)
|
|
| 275 |
|
|
| 276 |
|
|
| 277 |
|
|
| 278 |
|
|
| 279 |
|
|
| 280 |
|
|
| 281 |
|
|
| 282 |
Hitch
(2005, PG-13)
|
|
| 283 |
|
|
| 284 |
no tear...but the lyrics of the theme song is good
|
|
| 285 |
|
|
| 286 |
|
|
| 287 |
|
|
| 288 |
Dororo
(2007, Unrated)
|
|
| 289 |
|
|
| 290 |
Nana
(2005, Unrated)
the casts are really out of expectation except MIKA...
|
|
| 291 |
|
|
| 292 |
|
|
| 293 |
Jumper
(2008, PG-13)
I won't recommend this film.
|
|
| 294 |
won't watch again
|
|
| 295 |
|
|
| 296 |
fell asleep while watching.....
|
|
| 297 |
Scoop
(2006, PG-13)
|
|
| 298 |
|
|
| 299 |
|
|
| 300 |
|
|
| 301 |
Rubbish
|
|
| 302 |
|
|
| 303 |
|
|
| 304 |
|
|
| 305 |
Oh~ Old Indi...
|
|
| 306 |
|
|
| 307 |
|
|
| 308 |
|
|
| 309 |
|
|
| 310 |
|
|
| 311 |
Silk
(2007, R)
disappointed...
|
|
| 312 |
|
|
| 313 |
|
|
| 314 |
|
|
| 315 |
I hate big fish and dinosaur.
|
|
| 316 |
|
|
| 317 |
|
|
| 318 |
|
|
| 319 |
|
|
| 320 |
|
|
| 321 |
weak storyline...
|
|
| 322 |
|
|
| 323 |
|
|
| 324 |
|
|
| 325 |
|
|
| 326 |
|
|
| 327 |
|
|
| 328 |
|
|
| 329 |
|
|
| 330 |
|
|
| 331 |
|
|
| 332 |
1408
(2007, PG-13)
|
|
| 333 |
|
|
| 334 |
Naoko
(2008, PG)
|
|
| 335 |
|
|
| 336 |
|
|
| 337 |
|
|
| 338 |
|
|
| 339 |
|
|
| 340 |
|
|
| 341 |
|
|
| 342 |
|
|
| 343 |
|
|
| 344 |
|
|
| 345 |
|
|
| 346 |
|
|
| 347 |
|
|
| 348 |
|
|
| 349 |
|
|
| 350 |
|
|
| 351 |
Ichi
(2008, R)
|
|
| 352 |
|
|
| 353 |
|
|
| 354 |
|
|
| 355 |
|
|
| 356 |
|
|
| 357 |
|
|
| 358 |
Arion
(1986, Unrated)
|
|
| 359 |
|
|
| 360 |
|
|
| 361 |
|
|
| 362 |
|
|
| 363 |
|
|
| 364 |
|
|
| 365 |
|
|
| 366 |
Up
(2009, PG)
|
|
| 367 |
|
|
| 368 |
|
|