My Favorite Movies

  fb567560615's Rating My Rating
1
Thursday (1998,  R)
Click to Rate
2
Waking Life (2001,  R)
Click to Rate
3
Spun (2003,  R)
Click to Rate
4
Lock, Stock and Two Smoking Barrels (1998,  R)
Click to Rate
5
Hero (2002,  PG-13)
Click to Rate
6
Kaubôi Bibappu: Tengoku no Tobira (Cowboy Bebop the Movie: Knockin' on Heaven's Door) (2003,  R)
Click to Rate
7
Memento (2000,  R)
Click to Rate
8
Closer (2004,  R)
Click to Rate
9
The Rules of Attraction (2002,  R)
Click to Rate
10
Requiem for a Dream (2000,  R)
Click to Rate
11
Magnolia (1999,  R)
Click to Rate
12
Crash (2004,  R)
Click to Rate
13
Fight Club (1999,  R)
Click to Rate
14
Go (1999,  R)
Click to Rate
15
Big Fish (2003,  PG-13)
Click to Rate
16
Akira (1989,  R)
Click to Rate
17
Snatch. (2001,  R)
Click to Rate
18
Reservoir Dogs (1992,  R)
Click to Rate
19
Ultraviolet (2006,  PG-13)
Click to Rate
20
Eternal Sunshine Of The Spotless Mind (2004,  R)
Click to Rate
21
Boogie Nights (1997,  R)
Click to Rate
22
Pulp Fiction (1994,  R)
Click to Rate
23
Trainspotting (1996,  R)
Click to Rate
24
Ocean's Eleven (2001,  PG-13)
Click to Rate
25
Coffee and Cigarettes (2003,  R)
Click to Rate
26
Payback (1999) (1999,  R)
Click to Rate
27
Elephant (2003,  R)
Click to Rate
28
V for Vendetta (2006,  R)
Click to Rate
29
Sin City (2005,  R)
Click to Rate
30
Silent Hill (2006,  R)
Click to Rate
31
Smokin' Aces (2007,  R)
Click to Rate
32
The Transporter (2002,  PG-13)
Click to Rate
33
A Clockwork Orange (1971,  R)
Click to Rate
34
Steal (2002,  Unrated)
Click to Rate

Comments (0)

Post a comment

Recent Comments