My Favorite Movies


  fb568739921's Rating My Rating
1
Shortbus (2006,  Unrated)
2
The Cook, the Thief, His Wife & Her Lover (1989,  R)
3
The End of the Affair (1999,  R)
4
A Room With A View (1985,  R)
5
Casino Royale (2006,  PG-13)
6
Central do Brasil (Central Station) (1998,  R)
7
Moulin Rouge! (2001,  PG-13)
8
Ordinary People (1980,  R)
9
Crash (2004,  R)
10
Gone With the Wind (1939,  G)
11
How To Marry A Millionaire (1953,  Unrated)
12
Mujeres al Borde de un Ataque de Nervios (Women on the Verge of a Nervous Breakdown) (1988,  R)
13
Les Parapluies de Cherbourg (The Umbrellas of Cherbourg) (1964,  Unrated)
14
Splendor in the Grass (1961,  Unrated)
15
All About Eve (1950,  Unrated)
16
Legally Blonde (2001,  PG-13)
17
American Pie (1999,  R)
18
Amelie (Le Fabuleux destin d'Amélie Poulain) (2001,  R)
19
The Philadelphia Story (1940,  Unrated)
20
Jamon Jamon (1993,  Unrated)
21
I Am Sam (2002,  PG-13)
22
300 (2007,  R)
23
Under the Tuscan Sun (2003,  PG-13)
24
Torch Song Trilogy (1988,  R)
25
A Royal Scandal (1945,  Unrated)
26
Magnolia (1999,  R)
27
West Side Story (1961,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments