My Favorite Movies
| fb569490286's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Amelie (Le Fabuleux destin d'Amélie Poulain) (2001, R) |
|
| 2 |
Big Fish (2003, PG-13) |
|
| 3 |
The Life and Times of Frida Kahlo (2005, Unrated) |
|
| 4 |
Rosario Tijeras (2005, R) |
|
| 5 |
Sweeney Todd (2006, Unrated) |
|
| 6 |
Pulp Fiction (1994, R) |
|
| 7 |
A Clockwork Orange (1971, R) |
|
| 8 |
Death Race (2008, R) |
|
| 9 |
Transformers: Revenge of the Fallen (2009, PG-13) |
|
| 10 |
The Phantom of the Opera (2004, PG-13) |
|
| 11 |
Perfume: The Story of a Murderer (2006, R) |
|
| 12 |
Pee-wee's Big Adventure (1985, PG) |
|
| 13 |
Charlie and the Chocolate Factory (2005, PG) |
|
| 14 |
Hannibal (2001, R) |














