My Favorite Movies
| fb571681426's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
300 (2007, R) |
|
| 2 |
A Walk to Remember (2002, PG) |
|
| 3 |
A Cinderella Story (2004, PG) |
|
| 4 |
X-Men (2000, PG-13) |
|
| 5 |
Superman Returns (2006, PG-13) |
|
| 6 |
The Matrix (1999, R) |
|
| 7 |
Transformers (2007, PG-13) |
|
| 8 |
The Bourne Identity (2002, PG-13) |
|
| 9 |
The Last Samurai (2003, R) |
|
| 10 |
Jurassic Park (1993, PG-13) |
|
| 11 |
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003, PG-13) |
|
| 12 |
I, Robot (2004, PG-13) |
|
| 13 |
Spider-Man (2002, PG-13) |
|
| 14 |
Bruce Almighty (2003, PG-13) |
|
| 15 |
Click (2006, PG-13) |
|
| 16 |
Final Destination (2000, R) |
|
| 17 |
Ice Age (2002, PG) |
|
| 18 |
King Kong (2005, PG-13) |
|
| 19 |
Men in Black (1997, PG-13) |
|
| 20 |
Red Eye (2005, PG-13) |
|
| 21 |
Rush Hour (1998, PG-13) |
|
| 22 |
Saw (2004, R) |
|
| 23 |
2 Fast 2 Furious (2003, PG-13) |
|
| 24 |
Accepted (2006, PG-13) |
|
| 25 |
American Pie 5: The Naked Mile (2006, R) |
|
| 26 |
Bad Boys II (2003, R) |
|
| 27 |
Casino Royale (2006, PG-13) |
|
| 28 |
Eurotrip (2003, R) |
|
| 29 |
Gladiator (2000, R) |
|
| 30 |
Hitch (2005, PG-13) |
|
| 31 |
Honey (2003, PG-13) |
|
| 32 |
Inside Man (2006, R) |
|
| 33 |
Music and Lyrics (2007, PG-13) |
|
| 34 |
Night at the Museum (2006, PG) |
|
| 35 |
Ocean's Eleven (2001, PG-13) |
|
| 36 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006, PG-13) |
|
| 37 |
Pretty Woman (1990, R) |
|
| 38 |
Save the Last Dance (2001, PG-13) |
|
| 39 |
Saving Private Ryan (1998, R) |
|
| 40 |
Scary Movie (2000, R) |
|
| 41 |
Serenity (2005, PG-13) |
|
| 42 |
Shark Tale (2004, PG) |
|
| 43 |
Shrek (2001, PG) |
|
| 44 |
Snakes on a Plane (2006, R) |
|
| 45 |
Spider-Man 2 (2004, PG-13) |
|
| 46 |
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace (1999, PG) |
|
| 47 |
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones (2002, PG) |
|
| 48 |
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith (2005, PG-13) |
|
| 49 |
Star Wars: Episode IV - A New Hope (1977, PG) |
|
| 50 |
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back (1980, PG) |
|
| 51 |
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi (1983, PG) |
|
| 52 |
Terminator 2: Judgment Day (1991, R) |
|
| 53 |
The Fast and the Furious: Tokyo Drift (2006, PG-13) |
|
| 54 |
The Incredibles (2004, PG) |
|
| 55 |
The Matrix Reloaded (2003, R) |
|
| 56 |
The Matrix Revolutions (2003, R) |
|
| 57 |
The Mummy (1999, PG-13) |
|
| 58 |
The Mummy Returns (2001, PG-13) |
|
| 59 |
The Terminator (1984, R) |
|
| 60 |
Titanic (1997, PG-13) |
|
| 61 |
Troy (2004, R) |
|
| 62 |
X-Men: The Last Stand (2006, PG-13) |
|
| 63 |
X2 (2003, PG-13) |
|
| 64 |
You Got Served (2004, PG-13) |
|
| 65 |
Shooter (2007, R) |
|
| 66 |
The Notebook (2004, PG-13) |
|
| 67 |
Just Like Heaven (2005, PG-13) |
|
| 68 |
Beautiful Dreamer (2004, PG) |
|
| 69 |
Resident Evil (2002, R) |
|
| 70 |
American Pie (1999, R) |
|
| 71 |
21 (2008, PG-13) |
|
| 72 |
Eagle Eye (2008, PG-13) |
|
| 73 |
Minority Report (2002, PG-13) |
|
| 74 |
Eragon (2006, PG) |
|
| 75 |
WALL-E (2008, G) |
|
| 76 |
Traitor (2008, PG-13) |
|
| 77 |
Next (2007, PG-13) |
|
| 78 |
Kuch Kuch Hota Hai (1998, Unrated) |
|
| 79 |
The Transporter (2002, PG-13) |















































































