fb575207560's Rating
My Rating
1
2
Best thriller all time..Superb..
3
Avatar
(2009, PG-13)
4
5
6
7
8
9
10
Heat
(1995, R)
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
Dhamaal
(2007, Unrated)
36
37
38
Plan
(2004, Unrated)
39
40
41
42
43
44
Phoonk
(2008, Unrated)
45
46
47
48
Mela
(1971, Unrated)
49
50
Aegan
(, Unrated)
51
52
CooL ganGsta @ huStla MuVee..
53
2pAc's GreAt actin SkiLLz
54
55
56
57
58
300
(2007, R)
59
60
1408
(2007, PG-13)
61
62
63
64
65
66
67
68
69
70
71
72
Saroja
(2008, Unrated)
HiLLLLLLLLaRiouS!!!
73
74
75
76
77
78
79
80
Taken
(2009, PG-13)
81
82
83
84
85
86
87
88
89
90
91
92
93
94
95
96
97
98
13B
(2009, Unrated)
99
100
101
102
103
104
Clint Eastwood did a gr8 job ere..A diff kinda movie...Lotsa values packed..
105
106
107
One of tha best tamil/telugu movie i've watched...Graphics 4/5 Plot 5/5 Casting 5/5....Chandramukhi dont even stand a chance..This is quality and class..Salute*
108
109
110
111
112
113
114
115
116
117
118
Blow
(2001, R)
119
120
121
122
123
124
125
126
127
128
129
130
131
132
133
134
135
136
137
138
139
140
141
142
143
144
145
146
147
148
149
150
151
152
153
154
155
156
157
Bolt
(2008, PG)
158
159
160
161
162
163
164
165
166
167
168
169
170
171
172
173
174
175
176
177
178
179
180
Jaws
(1975, PG)
181
John Q
(2002, PG-13)
182
183
184
185
186
187
188
189
Hulk
(2003, PG-13)
190
191
192
193
194
195
Juno
(2007, PG-13)
196
197
198
199
200
201
Signs
(2002, PG-13)
202
203
204
205
206
207
208
209
210
211
212
213
214
215
216
217
218
219
220
221
222
223
224
225
226
227
228
229
230
231
232
233
234
235
236
237
238
239
240
241
242
243
244
245
246
247
Luck
(2009, Unrated)
248
249
Hitch
(2005, PG-13)
250
251
252
253
254
2012
(2009, PG-13)
255
256
257
258
259
260
261
262
263
264
265
266
Batman
(1989, PG-13)
267