My Favorite Movies


  fb576160136's Rating My Rating
1
Pulp Fiction (1994,  R)
2
There's Something About Mary (1998,  R)
3
Surviving Christmas (2004,  PG-13)
4
Coming to America (1988,  R)
5
The Holiday (2006,  PG-13)
6
Girls Just Want to Have Fun (1985,  PG)
7
The Bonfire of the Vanities (1990,  R)
8
Heartbreak Ridge (1986,  R)
9
Into the Wild (2007,  R)
10
American Beauty (1999,  R)
11
The Karate Kid (1984,  PG)
12
Ferris Bueller's Day Off (1986,  PG)
13
Easy Rider (1969,  R)
14
Bloodsport (1988,  R)
15
Back to the Future (1985,  PG)
16
Steel City (2006,  R)
17
The Life of David Gale (2003,  R)
18
City of Ghosts (2003,  R)
19
The Love Guru (2008,  PG-13)
20
Righteous Kill (2008,  R)
21
Darwin's Nightmare (2005,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments