Flixster
Movies on Demand
Sign Up
|
Login
No recent messages.
Loading...
Sending...
Sent!
Home
Movies
In Theaters
On Demand
On DVD
Trailers
Actors
Photos
News
Movies I Might Like
Rate Movies
Profile
My Profile
My Ratings
My Movies
My Actors
My Photos
My Videos
My Lists
Skins Gallery
Friends
My Friends
My Friends' Reviews
Find a User
Add Friends
My Conversations
Compatibility Test
People I May Know
Plan Movie Night
Community
People Like Me
People Online Now
Top User Charts
Forums
Flixster Wiki
Fun & Games
User Quizzes
Never-Ending Quiz
Personality Tests
Lists
Polls
Watch Now
Movies
TV
Videos
More Lists
|
Create a List
Top Lists
Related Lists
Films I Own
by
Trey
My DVD Collection
by
bryan
My DVD's # -> D
by
james
The Funny Things
by
Kaan
Movies I Own
by
Daniel
View More Lists
Share this List
Share this link by email, IM, or post it anywhere
My Favorite Movies
Next list
Private
fb578220203's Rating
My Rating
1
BASEketball
(1998, R)
2
Half Baked
(1997, R)
3
Shaun of the Dead
(2004, R)
4
The Shining
(1980, R)
5
Memento
(2000, R)
6
Donnie Darko
(2001, R)
7
Three Amigos!
(1986, PG)
8
Hot Fuzz
(2007, R)
9
Meet the Parents
(2000, PG-13)
10
Dumb and Dumber
(1994, PG-13)
11
The Life of David Gale
(2003, R)
12
Monty Python and the Holy Grail
(1975, PG)
13
Primal Fear
(1996, R)
14
Monty Python's The Meaning of Life
(1983, R)
15
Four Rooms
(1995, R)
16
Reservoir Dogs
(1992, R)
17
Thank You For Smoking
(2005, R)
18
Smokin' Aces
(2007, R)
19
A Clockwork Orange
(1971, R)
20
Full Metal Jacket
(1987, R)
21
Bandwagon
(1998, Unrated)
22
The Holiday
(2006, PG-13)
23
There's Something About Mary
(1998, R)
24
Meet the Deedles
(1998, PG)
25
Meet Joe Black
(1998, PG-13)
26
Meet The Fockers
(2004, PG-13)
27
Sixteen Candles
(1984, PG)
28
Serendipity
(2001, PG-13)
29
High Fidelity
(2000, R)
30
Pulp Fiction
(1994, R)
31
La Science des Rêves (The Science of Sleep)
(2005, R)
32
Eternal Sunshine Of The Spotless Mind
(2004, R)
33
A Scanner Darkly
(2006, R)
34
Army of Darkness
(1992, R)
35
Evil Dead 2
(1987, R)
36
The Evil Dead
(1981, NC-17)
37
Super Troopers
(2001, R)
38
Super Size Me
(2004, PG-13)
39
Office Space
(1999, R)
40
South Park: Bigger, Longer and Uncut
(1999, R)
41
Snatch.
(2001, R)
42
A Nightmare on Elm Street
(1984, R)
43
Ace Ventura - When Nature Calls
(1995, PG-13)
44
Ace Ventura: Pet Detective
(1994, PG-13)
45
American Psycho
(2000, R)
46
American Beauty
(1999, R)
47
American Pie
(1999, R)
48
Anger Management
(2003, PG-13)
49
Batman
(1989, PG-13)
50
Beerfest
(2006, R)
51
Beetlejuice
(1988, PG)
52
Billy Madison
(1995, PG-13)
53
Black Hawk Down
(2001, R)
54
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan
(2006, R)
55
Clerks
(1994, R)
56
Clerks II
(2006, R)
57
Cool Runnings
(1993, PG)
58
Crash
(2004, R)
59
Cruel Intentions
(1999, R)
60
Crank
(2006, R)