My Favorite Movies
| fb579160131's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Edith Piaf - A Passionate Life (2004, Unrated) |
|
| 2 |
Volver (2006, R) |
|
| 3 |
My Big Fat Greek Wedding (2002, PG) |
|
| 4 |
Takva: A Man's Fear of God (2006, Unrated) |
|
| 5 |
Ararat (2002, R) |
|
| 6 |
Braveheart (1995, R) |
|
| 7 |
Forrest Gump (1994, PG-13) |
|
| 8 |
Gladiator (2000, R) |
|
| 9 |
Pretty Woman (1990, R) |
|
| 10 |
The Godfather (1972, R) |
|
| 11 |
Los Abrazos Rotos (Broken Embraces) (Broken Hugs) (2009, R) |
|
| 12 |
Mayrig (1991, Unrated) |
|
| 13 |
Hable con Ella (Talk to Her) (2002, R) |
|
| 14 |
Tghamardik (Muzhchiny) (The Men) (1973, Unrated) |














