My Favorite Movies
| fb580822575's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
13 Going on 30 (Suddenly 30) (2004, PG-13) |
|
|
| 2 |
2 Fast 2 Furious (2003, PG-13) |
|
|
| 3 |
American Pie 5: The Naked Mile (2006, R) |
|
|
| 4 |
Armageddon (1998, PG-13) |
|
|
| 5 |
Bad Boys II (2003, R) |
|
|
| 6 |
Batman Returns (1992, PG-13) |
|
|
| 7 |
Batman Begins (2005, PG-13) |
|
|
| 8 |
Bend It Like Beckham (2002, PG-13) |
|
|
| 9 |
Bridget Jones's Diary (2001, R) |
|
|
| 10 |
Bruce Almighty (2003, PG-13) |
|
|
| 11 |
Cars (2006, G) |
|
|
| 12 |
Casino Royale (2006, PG-13) |
|
|
| 13 |
Fantastic Four (2005, PG-13) |
|
|
| 14 |
Gone in 60 Seconds (2000, PG-13) |
|
|
| 15 |
Hitch (2005, PG-13) |
|
|
| 16 |
Ice Age 2: The Meltdown (2006, PG) |
|
|
| 17 |
John Tucker Must Die (2006, PG-13) |
|
|
| 18 |
Juno (2007, PG-13) |
|
|
| 19 |
Madagascar (2005, PG) |
|
|
| 20 |
Meet The Fockers (2004, PG-13) |
|
|
| 21 |
Men in Black II (2002, PG-13) |
|
|
| 22 |
Monsters, Inc. (2001, G) |
|
|
| 23 |
Mr. & Mrs. Smith (2005, PG-13) |
|
|
| 24 |
Pearl Harbor (2001, PG-13) |
|
|
| 25 |
Scary Movie 4 (2006, PG-13) |
|
|
| 26 |
Shrek 2 (2004, PG) |
|
|
| 27 |
Shrek the Third (Shrek 3) (2007, PG) |
|
|
| 28 |
Spider-Man (2002, PG-13) |
|
|
| 29 |
Spider-Man 2 (2004, PG-13) |
|
|
| 30 |
Spider-Man 3 (2007, PG-13) |
|
|
| 31 |
Superman Returns (2006, PG-13) |
|
|
| 32 |
The Day After Tomorrow (2004, PG-13) |
|
|
| 33 |
The Fast and the Furious (2003, PG-13) |
|
|
| 34 |
The Fast and the Furious: Tokyo Drift (2006, PG-13) |
|
|
| 35 |
The Incredibles (2004, PG) |
|
|
| 36 |
The Mask (1994, PG-13) |
|
|
| 37 |
The Matrix Reloaded (2003, R) |
|
|
| 38 |
The Mummy Returns (2001, PG-13) |
|
|
| 39 |
The Simpsons Movie (2007, PG-13) |
|
|
| 40 |
There's Something About Mary (1998, R) |
|
|
| 41 |
Titanic (1997, PG-13) |
|
|
| 42 |
Troy (2004, R) |
|
|
| 43 |
Vanilla Sky (2001, R) |
|
|
| 44 |
Race (2008, Unrated) |
|
|
| 45 |
Hera Pheri (2000, Unrated) |
|
|
| 46 |
Phir Hera Pheri (2006, Unrated) |
|
|
| 47 |
Dhoom (2004, Unrated) |
|
|
| 48 |
Dhoom 2 (Dhoom:2) (2006, Unrated) |
|
|
| 49 |
Don (2006, Unrated) |
|
|
| 50 |
Don (1978, Unrated) |
|
|
| 51 |
Salaam Namaste (2005, Unrated) |
|
|
| 52 |
Namastey London (2007, Unrated) |
|
|
| 53 |
Heyy Babyy (2007, Unrated) |
|
|
| 54 |
Bhool Bhulaiya (2007, Unrated) |
|
|
| 55 |
Paheli (2005, G) |
|
|
| 56 |
Jodhaa Akbar (2008, Unrated) |
|
|
| 57 |
Golmaal: Fun Unlimited (2006, Unrated) |
|
|
| 58 |
Iqbal (2006, Unrated) |
|
|
| 59 |
Rang De Basanti (Paint it Yellow) (2006, Unrated) |
|
|
| 60 |
Ta Ra Rum Pum (2007, Unrated) |



