My Favorite Movies


  fb583391734's Rating My Rating
1
Humko Deewana Kar Gaye (2008,  Unrated)
2
Dhoom 2 (Dhoom:2) (2006,  Unrated)
3
Kaho Naa... Pyaar Hai (Say This Is Love) (2000,  Unrated)
4
Kabhi Alvida Naa Kehna (2006,  Unrated)
5
Kahin Pyaar Na Ho Jaaye (2000,  Unrated)
6
Pyaar To Hona Hi Tha (1998,  Unrated)
7
Dil Hai Tumhaara (2002,  G)
8
Mere Yaar Ki Shaadi Hai (My Friend's Wedding) (2002,  Unrated)
9
Phir Bhi Dil Hai Hindustani (1999,  Unrated)
10
Dil To Pagal Hai (The Heart Is Crazy) (1997,  Unrated)
11
Kabhi Haan Kabhi Naa (Sometimes Yes, Sometimes No) (1993,  Unrated)
12
Kuch Kuch Hota Hai (1998,  Unrated)
13
Raqeeb - Rivals in Love (,  Unrated)
14
Naqaab: Disguised Intentions (2007,  Unrated)
15
Waqt: The Race Against Time (2005,  Unrated)
16
Dilwale Dulhania Le Jayenge (1995,  G)
17
Hum Aapke Hain Koun...! (What Am I to You...!) (1994,  Unrated)
18
Hum Tum (2004,  Unrated)
19
Hum Ho Gaye Aap Ke (2001,  Unrated)
20
Na Tum Jaano Na Hum (2002,  Unrated)
21
Fida (2004,  Unrated)
22
Rishtey (2002,  Unrated)
23
Aitraaz (2004,  Unrated)
24
Shaadi Karke Phas Gaya Yaar (2005,  Unrated)
25
Tumsa Nahin Dekha (2004,  Unrated)
26
Krrish (2006,  Unrated)
27
Fanaa (2006,  Unrated)
28
36 China Town (2006,  Unrated)
29
Chup Chup Ke (2006,  Unrated)
30
Raqeeb (2007,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments