My Favorite Movies


  fb583698057's Rating My Rating
1
Fight Club (1999,  R)
2
West Side Story (1961,  Unrated)
3
21 (2008,  PG-13)
4
Meet the Parents (2000,  PG-13)
5
The Matrix (1999,  R)
The Matrix
Excellent !! Un culte !!! Ca donne à réfléchir.. Des pistes philosophiques à explorer ! :p
6
Lili Marleen (1981,  R)
7
Moulin Rouge (1952,  Unrated)
8
Dirty Dancing (1987,  PG-13)
9
North by Northwest (1959,  Unrated)
10
Coisa Ruim (Bad Blood) (2006,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments