My Favorite Movies


  fb583904085's Rating My Rating
1
Pearl Harbor (2001,  PG-13)
2
The Notebook (2004,  PG-13)
3
Tower of Terror (1997,  Unrated)
4
Easy to Wed (1946,  Unrated)
5
Hollywood Canteen (1944,  Unrated)
6
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)
7
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006,  PG-13)
8
Pirates of the Caribbean: At Worlds End (2007,  PG-13)
9
The Aviator (2004,  PG-13)
10
The Goonies (1985,  PG)
11
Ace Ventura: Pet Detective (1993,  PG-13)
12
Disturbia (2007,  PG-13)
13
Van Helsing (2004,  PG-13)
14
The Black Dahlia (2006,  R)
15
The Haunted Mansion (2003,  PG)
16
Blast from the Past (1999,  PG-13)
17
Chicago (2002,  PG-13)
18
Red Eye (2005,  PG-13)
19
Office Space (1999,  R)
20
Maid in Manhattan (2002,  PG-13)
21
Casablanca (1943,  PG)
22
Cool Runnings (1993,  PG)
23
Coyote Ugly (2000,  PG-13)
24
Empire Records (1995,  PG-13)
25
Ever After - A Cinderella Story (1998,  PG-13)
26
Finding Nemo (2003,  G)
27
Finding Neverland (2004,  PG)
28
Forrest Gump (1994,  PG-13)
29
Home Alone (1990,  PG)
30
Indiana Jones and the Last Crusade (1989,  PG-13)
31
Indiana Jones and the Temple of Doom (1984,  PG)
32
Mean Girls (2004,  PG-13)
33
Monster-in-Law (2005,  PG-13)
34
Monsters, Inc. (2001,  G)
35
Never Been Kissed (1999,  PG-13)
36
Notting Hill (1999,  PG-13)
37
Raiders of the Lost Ark (Indiana Jones and the Raiders of the Lost Ark) (1981,  PG)
38
Seven (Se7en) (1995,  R)
39
Sixteen Candles (1984,  PG)
40
Sleeping Beauty (1959,  G)
41
The Devil Wears Prada (2006,  PG-13)
42
The Hot Chick (2002,  PG-13)
43
The Mummy (1999,  PG-13)
44
The Mummy Returns (2001,  PG-13)
45
The Passion of the Christ (2004,  R)
46
The Wizard of Oz (1939,  G)
47
Torso: The Evelyn Dick Story (2002,  Unrated)
48
Titanic (1997,  PG-13)
49
Sense and Sensibility (1995,  PG)
50
Anne of Green Gables (1985,  Unrated)
51
Anne of Green Gables: The Continuing Story (2000,  Unrated)
52
Road to Avonlea:The Movie (1990,  G)
53
An Avonlea Christmas (Happy Christmas, Miss King) (2000,  PG)
54
Anne of Green Gables - The Sequel (1987,  G)
55
A Wind at My Back Christmas (2001,  Unrated)
56
You Were Never Lovelier (1942,  Unrated)
57
Moon Over Miami (1941,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments