My Favorite Movies


  fb584762566's Rating My Rating
1
Scream (1996,  R)
2
Scream 2 (1997,  R)
3
Scream 3 (2000,  R)
4
Pulp Fiction (1994,  R)
5
Fight Club (1999,  R)
6
The Matrix (1999,  R)
7
Finding Nemo (2003,  G)
8
Forrest Gump (1994,  PG-13)
9
Ace Ventura: Pet Detective (1993,  PG-13)
10
Bedtime Stories (2008,  PG)
11
Barnyard (2006,  PG)
12
3000 Miles to Graceland (2001,  R)
13
Masters of the Universe (1987,  PG)
14
Zoom (2006,  PG)
15
Cocoon 2 - The Return (1988,  PG)
16
Mr. Destiny (1990,  PG-13)
17
The Tripper (2007,  R)
18
November (2004,  R)
19
The Shrink is In (2001,  R)
20
Commandments (1997,  R)
21
Get Well Soon (2002,  R)
22
The Runner (1999,  R)
23
Shaking the Tree (1991,  R)
24
Blue Desert (1991,  R)
25
Down Twisted (Treasure of San Lucas) (1989,  R)
26
Sketch Artist II: Hands That See (A Feel for Murder) (1995,  PG)
27
The Opposite Sex And How To Live With Them (1993,  R)
28
Battling for Baby (1992,  Unrated)
29
Roxanne: The Prize Pulitizer (1989,  Unrated)
30
Curiosity Kills (1990,  Unrated)
31
Misfits Of Science (1985,  Unrated)
32
Time Bomb (2006,  Unrated)
33
Slingshot (2005,  R)
34
Dream with the Fishes (1997,  R)
35
Ravenous (1999,  R)
36
The Grey Zone (2002,  R)
37
Johns (1997,  R)
38
Play Misty for Me (1971,  R)
39
The Stepford Husbands (1996,  PG)
40
Dangerous Intentions (1995,  Unrated)
41
The Ron Clark Story (The Triumph) (2006,  PG)
42
Mamma Mia! (2008,  PG-13)
43
Birds of America (2008,  R)
44
The Whole Nine Yards (2000,  R)
45
The Whole Ten Yards (2003,  PG-13)
46
Serving Sara (2002,  PG-13)
47
Three to Tango (1999,  PG-13)
48
Numb (2007,  R)
49
17 Again (2009,  PG-13)
50
Network (1976,  R)
51
Ordinary People (1980,  R)
52
The Shawshank Redemption (1994,  R)
53
Fargo (1996,  R)
54
Casino Royale (2006,  PG-13)
55
The Big Blue (Le Grand bleu) (1988,  R)
56
The Godfather (1972,  R)
57
The Way We Were (1973,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments