Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  fb585273087's Rating My Rating
1
The Firechasers (1971,  Unrated)
2
The Omega Man (1971,  PG)
3
Silent Running (1971,  G)
4
V for Vendetta (2006,  R)
5
Zulu (1964,  Unrated)
6
Blade Runner (1982,  R)
7
Gumshoe (1971,  Unrated)
8
Ashanti (1979,  R)
9
Roxanne (1987,  PG)
10
28 Days Later (2003,  R)
11
The Man Who Haunted Himself (1970,  PG)
12
Saving Private Ryan (1998,  R)
13
When Eight Bells Toll (1971,  Unrated)
14
Close Encounters of the Third Kind (1977,  PG)
15
The Trench (1999,  Unrated)
16
The Colditz Story (1957,  Unrated)
17
The Assasin (,  Unrated)
18
Battle of Britain (1969,  G)
19
10 Rillington Place (1971,  PG)
20
The Early Bird (1965,  Unrated)
21
Tommy (1975,  PG)
22
The Day of the Triffids (1981,  Unrated)
23
Entrapment (1999,  PG-13)
24
An Ungentlemanly Act (1992,  Unrated)
25
Tough Guys (1986,  PG)
26
Starman (1984,  PG-13)
27
Breaking Glass (1980,  PG)
28
The Rock (1996,  R)
29
Paper Mask (1991,  R)
30
Cross of Iron (1977,  R)
31
The Eagle Has Landed (1976,  PG)
32
Enemy Mine (1985,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments