My Favorite Movies
| fb58601318's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Pride and Prejudice (2005, PG) |
|
| 2 |
William Shakespeare's The Merchant of Venice (2004, R) |
|
| 3 |
Hamlet (1996, PG-13) |
|
| 4 |
Mansfield Park (1999, PG-13) |
|
| 5 |
A Love Song for Bobby Long (2004, R) |
|
| 6 |
Titanic (1997, PG-13) |
|
| 7 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006, PG-13) |
|
| 8 |
Pirates of the Caribbean: At Worlds End (2007, PG-13) |
|
| 9 |
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003, PG-13) |
|
| 10 |
The Lion King (1994, G) |
|
| 11 |
Beauty and the Beast (1991, G) |
|
| 12 |
Elizabeth (1998, R) |
|
| 13 |
The Notebook (2004, PG-13) |
|
| 14 |
Rent (2005, PG-13) |
|
| 15 |
Elizabeth: The Golden Age (2007, PG-13) |
|
| 16 |
Girl With a Pearl Earring (2003, PG-13) |
|
| 17 |
Underworld (2003, R) |
|
| 18 |
Ocean's Eleven (2001, PG-13) |
|
| 19 |
The Dark Knight (2008, PG-13) |
|
| 20 |
Persuasion (2008, Unrated) |
|
| 21 |
The Illusionist (2006, PG-13) |
|
| 22 |
Carpool Guy (2005, PG-13) |






















