My Favorite Movies
| fb590469040's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
Breakfast on Pluto (2005, R) |
|
|
| 2 |
Atonement (2007, R) |
|
|
| 3 |
Amelie (Le Fabuleux destin d'Amélie Poulain) (2001, R) |
|
|
| 4 |
Rory O'Shea Was Here (Inside I'm Dancing) (2005, R) |
|
|
| 5 |
Never Been Kissed (1999, PG-13) |
|
|
| 6 |
Moulin Rouge! (2001, PG-13) |
|
|
| 7 |
Pride and Prejudice (2005, PG) |
|
|
| 8 |
Finding Neverland (2004, PG) |
|
|
| 9 |
Fahrenheit 451 (1966) (1966, PG) |
|
|
| 10 |
Weiße Rauschen, Das (The White Sound) (2002, Unrated) |
|
|
| 11 |
Keinohrhasen (Rabbit Without Ears) (2007, Unrated) |
|
|
| 12 |
Wo Ist Fred? (Where Is Fred!?) (2006, Unrated) |
|
|
| 13 |
August Rush (2007, PG) |
|



