My Favorite Movies


  fb591088718's Rating My Rating
1
A Walk to Remember (2002,  PG)
2
Ace Ventura: Pet Detective (1993,  PG-13)
3
Bring It On (2000,  PG-13)
4
Bring It On: All or Nothing (2006,  PG-13)
5
Bruce Almighty (2003,  PG-13)
6
Disney's Aladdin (1992,  G)
7
Finding Nemo (2003,  G)
8
Happy Feet (2006,  PG)
9
Harry Potter and the Chamber of Secrets (2002,  PG)
10
Harry Potter and the Goblet of Fire (2005,  PG-13)
11
Harry Potter and the Order of the Phoenix (2007,  PG-13)
12
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban (2004,  PG)
13
Harry Potter and the Sorcerer's Stone (Harry Potter and the Philosopher's Stone) (2001,  PG)
14
High School Musical (2006,  Unrated)
15
Meet The Fockers (2004,  PG-13)
16
Meet the Parents (2000,  PG-13)
17
Miss Congeniality (2000,  PG-13)
18
National Treasure (2004,  PG)
19
Never Been Kissed (1999,  PG-13)
20
Scary Movie 4 (2006,  PG-13)
21
Shrek (2001,  PG)
22
Shrek 2 (2004,  PG)
23
Shrek the Third (Shrek 3) (2007,  PG)
24
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe (2005,  PG)
25
The Lord of the Rings (1978,  PG)
26
The Lord of the Rings - The Fellowship of the Ring (2001,  PG-13)
27
The Lord of the Rings - The Return of the King (2003,  PG-13)
28
The Lord of the Rings - The Two Towers (2002,  PG-13)
29
The Matrix (1999,  R)
30
The Matrix Reloaded (2003,  R)
31
The Matrix Revolutions (2003,  R)
32
The Mummy (1999,  PG-13)
33
The Mummy Returns (2001,  PG-13)
34
The Nightmare Before Christmas (2008,  PG)
35
The Notebook (2004,  PG-13)
36
The Pacifier (2005,  PG)
37
The Princess Diaries (2001,  G)
38
The Princess Diaries 2 - Royal Engagement (2004,  G)
39
Kung Fu Panda (2008,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments