My Favorite Movies
| fb592344671's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Willy Wonka and the Chocolate Factory (1971, G) |
|
| 2 |
The Nightmare Before Christmas (2008, PG) |
|
| 3 |
Secretary (2002, R) |
|
| 4 |
Amelie (Le Fabuleux destin d'Amélie Poulain) (2001, R) |
|
| 5 |
Blame It on Fidel (La Faute a Fidel) (2006, Unrated) |
|
| 6 |
Black Book (Zwartboek) (2007, R) |
|
| 7 |
Wing and a Prayer (1944, Unrated) |
|
| 8 |
American History X (1998, R) |
|
| 9 |
The Incredibles (2004, PG) |
|
| 10 |
Silent Hill (2006, R) |
|
| 11 |
Sleeping Beauty (1959, G) |
|
| 12 |
Snow White and the Seven Dwarfs (1937, G) |
|
| 13 |
Rudy (1993, PG) |
|
| 14 |
The Company (2003, PG-13) |
|
| 15 |
The Matrix (1999, R) |
|
| 16 |
Pulp Fiction (1994, R) |
|
| 17 |
The Craft (1996, R) |
|
| 18 |
Fight Club (1999, R) |


















