My Favorite Movies


  fb592508689's Rating My Rating
1
Zombieland (2009,  R)
2
Shaun of the Dead (2004,  R)
3
Dead Alive (Braindead) (1993,  R)
4
Hot Fuzz (2007,  R)
Hot Fuzz
Greatest cop movie ever!
5
Shoot 'Em Up (2007,  R)
6
Haggard (2003,  R)
7
Superbad (2007,  R)
8
Step Brothers (2008,  R)
9
Planet Terror (Grindhouse Presents: Robert Rodriguez's Planet Terror) (2007,  R)
10
Minghags (2009,  Unrated)
Minghags
Very good and funny!
11
Land of the Dead (2005,  R)
12
Diary of the Dead (2007,  R)
13
28 Days Later (2003,  R)
14
Army of Darkness (1993,  R)
15
Evil Dead 2 (1987,  R)
Evil Dead 2
This is the best of all three movies.
16
Tropic Thunder (2008,  R)
Tropic Thunder
Extremely funny!
17
Pineapple Express (2008,  R)
18
Freddy vs. Jason (2003,  R)
Freddy vs. Jason
I saw this at the theater 4 times.
19
Jason X (2002,  R)
20
Freddy Got Fingered (2001,  R)
21
Bad Santa (2003,  R)
22
Wrong Turn (2003,  R)
23
Doomsday (2008,  R)
24
30 Days of Night (2007,  R)
25
Dance of the Dead (2008,  R)
26
Wasabi (2001,  R)
27
BASEketball (1998,  R)
28
The One (2001,  PG-13)
29
Ghosts of Mars (2001,  R)
30
Bubba Ho-Tep (2003,  R)
31
House of the Dead (2003,  R)
House of the Dead
This is so bad it's funny!
32
Idle Hands (1999,  R)
Idle Hands
This is a really great funny movie. Like when his friend is punching his dead dad in the chest trying to give him cpr, lmao!
33
Bride of Chucky (1998,  R)
Bride of Chucky
This one is awesome, you go from pure crap with Chucky at the military school to this movie. Good job and finally no more Andy!
34
Seed Of Chucky (2004,  R)
Seed Of Chucky
Chucky sure has came along way at getting great since the lame third movie at the military school, ew.
35
Otis (2008,  Unrated)
Otis
This movie is great, very very funny.
36
Hatchet (2006,  R)
Hatchet
This one is great, gorey and fun, made me laugh many times.
37
An American Werewolf in London (1981,  R)
An American Werewolf in London
This is good old horror.
38
American Psycho (2000,  R)
American Psycho
Awesome, Christian Bale's best movie!
39
Old School (2003,  R)
Old School
This is a good funny one.
40
From Dusk Till Dawn (1996,  R)
From Dusk Till Dawn
One of the best vampire movies there is, definitely George Clooney's best movie.
41
Dog Soldiers (2002,  R)
42
Automaton Transfusion (2006,  R)
43
Boy Eats Girl (2005,  R)
44
Sex Drive (2008,  R)
45
Miss March (2009,  R)
46
Silent Hill (2006,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments