My Favorite Movies
| fb592671279's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Message (1976, PG) |
|
| 2 |
Kingdom of Heaven (2005, R) |
|
| 3 |
Get Smart (2008, PG-13) |
|
| 4 |
Cheaper by the Dozen 2 (2005, PG) |
|
| 5 |
The Hamburg Cell (2005, Unrated) |
|
| 6 |
Harry Potter and the Goblet of Fire (2005, PG-13) |
|
| 7 |
The Transporter (2002, PG-13) |
|
| 8 |
Hancock (2008, PG-13) |
|
| 9 |
Vantage Point (2008, PG-13) |
|
| 10 |
Cellular (2004, PG-13) |
|
| 11 |
National Treasure (2004, PG) |
|
| 12 |
Mr. Bean's Holiday (2007, G) |
|
| 13 |
Night at the Museum (2006, PG) |
|
| 14 |
The Kingdom (2007, R) |
|
| 15 |
Troy (2004, R) |
|
| 16 |
Casino Royale (2006, PG-13) |
|
| 17 |
The Pink Panther (2006, PG) |
|
| 18 |
Not Like Everyone Else (2006, Unrated) |
|
| 19 |
The Simpsons Movie (2007, PG-13) |
|
| 20 |
The Pursuit of Happyness (2006, PG-13) |
|
| 21 |
Die Another Day (2002, PG-13) |
|
| 22 |
I Am Legend (2007, PG-13) |
|
| 23 |
Wild Hogs (2007, PG-13) |
|
| 24 |
Jumper (2008, PG-13) |
|
| 25 |
The Bucket List (2007, PG-13) |
|
| 26 |
The Bourne Identity (2002, PG-13) |
|
| 27 |
Hart's War (2002, R) |
|
| 28 |
Operation Dumbo Drop (1995, PG) |
|
| 29 |
Back to the Future (1985, PG) |
|
| 30 |
Death of a President (2006, R) |
|
| 31 |
Pearl Harbor (2001, PG-13) |
|
| 32 |
Earth (Disneynature's Earth) (Planet Earth) (2009, G) |
|
| 33 |
Mr. & Mrs. Smith (2005, PG-13) |
|
| 34 |
Are We There Yet? (2005, PG) |
|
| 35 |
Final Destination 3 (2006, R) |
|
| 36 |
The Parent Trap (1998, PG) |
|
| 37 |
The Ring (2002, PG-13) |
|
| 38 |
Yours, Mine & Ours (2005, PG) |
|
| 39 |
The Glass House (2001, PG-13) |
|
| 40 |
Gladiator (2000, R) |
|
| 41 |
300 (2007, R) |
|
| 42 |
Joy Ride (Road Kill) (2001, R) |
|
| 43 |
The Messenger: The Story of Joan of Arc (1999, R) |
|
| 44 |
Life is Ruff (2005, G) |
|
| 45 |
Assault on Precinct 13 (2005, R) |
|
| 46 |
Rat Race (2001, PG-13) |
|
| 47 |
Monster Night (2006, Unrated) |
|
| 48 |
The Painted Veil (2006, PG-13) |
|
| 49 |
Madagascar (2005, PG) |
|
| 50 |
The Even Stevens Movie (2003, G) |
|
| 51 |
Icebreaker (1999, PG-13) |
|
| 52 |
Home Alone 3 (1997, PG) |
|
| 53 |
Breakdown (1997, R) |





















































