My Favorite Movies


  fb595096374's Rating My Rating
1
Con Air (1997,  R)
2
Cool Runnings (1993,  PG)
3
Coyote Ugly (2000,  PG-13)
4
Gone With the Wind (1939,  G)
5
Grease (1978,  PG)
6
Pretty in Pink (1986,  PG-13)
7
Rocky (1976,  PG)
8
Shrek (2001,  PG)
9
Shrek 2 (2004,  PG)
10
Shrek the Third (Shrek 3) (2007,  PG)
11
The Exorcist (1973,  R)
12
The Godfather (1972,  R)
13
The Godfather, Part II (1974,  R)
14
The Godfather, Part III (1990,  R)
15
The Lion King (1994,  G)
16
The Holiday (2006,  PG-13)
17
The Silence of the Lambs (1991,  R)
18
The Simpsons Movie (2007,  PG-13)
19
The Sound of Music (1965,  G)
20
The Wedding Singer (1997,  PG-13)
21
Dirty Dancing (1987,  PG-13)
22
Beaches (1988,  PG-13)
23
National Lampoon's Christmas Vacation (1989,  PG-13)
24
Flashdance (1983,  R)
25
The First Snow of Winter (1999,  G)
26
The Santa Clause (1994,  PG)
27
The Santa Clause 2 - The Mrs. Clause (2002,  G)
28
Santa Claus - The Movie (1985,  PG)
29
The Muppet Christmas Carol (1992,  G)
30
Mickey's Christmas Carol (1983,  G)
31
A Flintstones Christmas Carol (1994,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments