My Favorite Movies


  fb596182109's Rating My Rating
1
The Goonies (1985,  PG)
The Goonies
"hey you guys"
2
The Lost Boys (1987,  R)
3
Stand by Me (1986,  R)
4
The Boondock Saints (1999,  R)
5
The Blues Brothers (1980,  R)
6
A Clockwork Orange (1971,  R)
7
Romper Stomper (1992,  R)
8
Willow (1988,  PG)
9
Pump up the Volume (1990,  R)
10
The Boy Who Could Fly (1986,  PG)
11
O Brother, Where Art Thou? (2000,  PG-13)
12
Dear Wendy (2005,  Unrated)
Dear Wendy
a little suprise
13
Frog Dreaming (The Go-Kids) (The Quest) (1986,  PG)
14
Return to Oz (1985,  PG)
15
Evil (Ondskan) (2006,  G)
16
Sticks And Stones (1997,  PG-13)
17
Radio Flyer (1992,  PG-13)
18
Dad's Army (1971,  Unrated)
19
The NeverEnding Story (1984,  PG)
20
Donnie Darko (2001,  R)
21
BMX Bandits (1983,  Unrated)
22
Gladiator (1992,  R)
23
Little Shop of Horrors (1986,  PG-13)
24
Spaceballs (1987,  PG)
25
Swiss Family Robinson (1960,  G)
26
Lionheart (Wrong Bet) (A.W.O.L.: Absent Without Leave) (1991,  R)
27
Requiem for a Dream (2000,  R)
28
Mad Max (1979,  R)
29
Youngblood (1986,  R)
30
Young Guns (1988,  R)
31
Young Guns II (1990,  PG-13)
32
Bad Boy Bubby (1993,  Unrated)
33
Kickboxer (1989,  R)
34
Bloodsport (1988,  R)
35
American Ninja (1985,  R)
36
Falling Down (1993,  R)
37
Die Hard (1988,  R)
38
Cloak & Dagger (1984,  PG)
39
Flight of the Navigator (1986,  PG)
40
The Ewok Adventure (Caravan of Courage) (1984,  G)
41
Pure Luck (1991,  PG)
42
Rocky (1976,  PG)
43
Rocky II (1979,  PG)
44
Rocky III (1982,  PG)
45
Rocky V (1990,  PG-13)
46
Rocky IV (1985,  PG)
47
Rocky Balboa (2006,  PG)
48
Big (1988,  PG)
49
Teen Wolf (1985,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments