My Favorite Movies
| fb597386716's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Untamed Heart (1993, PG-13) |
|
| 2 |
Parenthood (1989, PG-13) |
|
| 3 |
How to Make an American Quilt (1995, PG-13) |
|
| 4 |
The Virgin Suicides (1999, R) |
|
| 5 |
Love Actually (2003, R) |
|
| 6 |
Now and Then (1995, PG-13) |
|
| 7 |
Legends of the Fall (1994, R) |
|
| 8 |
The Notebook (2004, PG-13) |
|
| 9 |
Sweet November (2001, PG-13) |
|
| 10 |
It's a Wonderful Life (1946, Unrated) |
|
| 11 |
Dirty Dancing (1987, PG-13) |
|
| 12 |
Dial M for Murder (1954, PG) |
|
| 13 |
Beautiful Dreamer (, PG) |
|
| 14 |
Splash (1984, PG) |
|
| 15 |
Life as a House (2001, R) |
|
| 16 |
Doc Hollywood (1991, PG-13) |
















