My Favorite Movies


  fb598315167's Rating My Rating
1
Lars and the Real Girl (2007,  PG-13)
2
Once (2007,  R)
3
Trainspotting (1996,  R)
4
The Curious Case of Benjamin Button (2008,  PG-13)
5
The Scent of Green Papaya (Mùi du du xanh - L'odeur de la papaye verte) (1993,  Unrated)
6
Atonement (2007,  R)
7
High Fidelity (2000,  R)
8
Monsters, Inc. (2001,  G)
9
American Gangster (2007,  R)
10
The Namesake (2006,  PG-13)
11
The Wings of the Dove (1997,  R)
12
Cinderella Man (2005,  PG-13)
13
The Shining (1980,  R)
14
About a Boy (2002,  PG-13)
15
Match Point (2005,  R)
16
About Schmidt (2002,  R)
17
Driving Miss Daisy (1989,  PG)
18
Iron Man (2008,  PG-13)
19
Toy Story (1995,  G)
20
Finding Neverland (2004,  PG)
21
Run Fatboy Run (2007,  PG-13)
22
Run Lola Run (Lola rennt) (1999,  R)
23
Juno (2007,  PG-13)
24
Welcome to the Dollhouse (1996,  R)
25
Eat Drink Man Woman (Yin shi nan nu) (1994,  Unrated)
26
Night on Earth (1991,  R)
27
Hoshi ni natta shounen/Shining Boy & Little Randy (2005,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments