My Favorite Movies
| fb599581569's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Scarlet Sails (1961, Unrated) |
|
| 2 |
Flashbacks of a Fool (2008, R) |
|
| 3 |
Into the Wild (2007, R) |
|
| 4 |
The Shawshank Redemption (1994, R) |
|
| 5 |
Dirty Dancing (1987, PG-13) |
|
| 6 |
To Love Someone (Den man älskar) (2007, Unrated) |
|
| 7 |
Englar alheimsins (Angels of the Universe) (2000, Unrated) |
|
| 8 |
The Bear (1989, PG) |
|
| 9 |
The Age of Stupid (2009, Unrated) |
|
| 10 |
Maria Larssons eviga ögonblick (Everlasting Moments) (Maria Larsson's Everlasting Moment) (2009, Unrated) |
|
| 11 |
Youth Without Youth (2007, R) |
|
| 12 |
Smultronstället (Wild Strawberries) (1957, Unrated) |
|
| 13 |
Le Scaphandre et le Papillon (The Diving Bell and the Butterfly) (2007, PG-13) |
|
| 14 |
Across the Universe (2007, PG-13) |













