My Favorite Movies
| fb599828010's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
A Walk to Remember (2002, PG) |
|
| 2 |
Chasing Liberty (2004, PG-13) |
|
| 3 |
The Sleeping Dictionary (2003, R) |
|
| 4 |
The Notebook (2004, PG-13) |
|
| 5 |
The Prestige (2006, PG-13) |
|
| 6 |
Australia (2008, PG-13) |
|
| 7 |
Because I Said So (2007, PG-13) |
|
| 8 |
What a Girl Wants (2003, PG) |
|
| 9 |
Raise Your Voice (2004, PG) |
|
| 10 |
Grease (1978, PG) |
|
| 11 |
New York Minute (2004, PG) |
|
| 12 |
Mrs. Winterbourne (1996, PG-13) |
|
| 13 |
Coyote Ugly (2000, PG-13) |
|
| 14 |
Freaky Friday (2003, PG) |
|
| 15 |
Ella Enchanted (2004, PG) |
|
| 16 |
Mrs. Doubtfire (1993, PG-13) |
|
| 17 |
Just Like Heaven (2005, PG-13) |
|
| 18 |
Cheaper by the Dozen (2003, PG) |
|
| 19 |
Cheaper by the Dozen 2 (2005, PG) |
|
| 20 |
Wedding Crashers (2005, R) |
|
| 21 |
13 Going on 30 (Suddenly 30) (2004, PG-13) |
|
| 22 |
Ice Princess (2005, G) |
|
| 23 |
A Cinderella Story (2004, PG) |
|
| 24 |
The Pacifier (2005, PG) |
|
| 25 |
The Italian Job (2003, PG-13) |
|
| 26 |
Into the Blue (2005, PG-13) |
|
| 27 |
The Parent Trap (1998, PG) |
|
| 28 |
The Princess Diaries 2 - Royal Engagement (2004, G) |
|
| 29 |
The Princess Diaries (2001, G) |
|
| 30 |
She's the Man (2006, PG-13) |
|
| 31 |
Miss Congeniality 2 - Armed and Fabulous (2005, PG-13) |
|
| 32 |
Miss Congeniality (2000, PG-13) |
|
| 33 |
Underworld: Evolution (2006, R) |
|
| 34 |
Underworld (2003, R) |
|
| 35 |
The Benchwarmers (2006, PG-13) |
|
| 36 |
Serendipity (2001, PG-13) |
|
| 37 |
Sliding Doors (1998, R) |
|
| 38 |
Trapped (2002, R) |
|
| 39 |
Step Up (2006, PG-13) |
|
| 40 |
Step Up 2 the Streets (2008, PG-13) |
|
| 41 |
Final Destination 2 (2003, R) |
|
| 42 |
The Whole Nine Yards (2000, R) |
|
| 43 |
The Whole Ten Yards (2003, PG-13) |
|
| 44 |
Speed (1994, R) |
|
| 45 |
My Big Fat Greek Wedding (2002, PG) |
|
| 46 |
Maid in Manhattan (2002, PG-13) |
|
| 47 |
Enough (2002, PG-13) |
|
| 48 |
The Covenant (2006, PG-13) |
|
| 49 |
Crossroads (2002, PG-13) |
|
| 50 |
Sweet November (2001, PG-13) |
|
| 51 |
Matilda (1996, PG) |
|
| 52 |
Father of the Bride (1991, PG) |
|
| 53 |
Father of the Bride Part II (1995, PG) |
|
| 54 |
A Simple Wish (1997, PG) |
|
| 55 |
Van Helsing (2004, PG-13) |
|
| 56 |
Not Another Teen Movie (2001, R) |
|
| 57 |
Casanova (2005, R) |
|
| 58 |
Raising Helen (2004, PG-13) |
|
| 59 |
The Mummy (1999, PG-13) |
|
| 60 |
The Mummy Returns (2001, PG-13) |
|
| 61 |
The Wedding Planner (2001, PG-13) |
|
| 62 |
Shakespeare in Love (1998, R) |
|
| 63 |
The Little Rascals (1994, PG) |
|
| 64 |
Steel Magnolias (1989, PG) |
|
| 65 |
Stepmom (1998, PG-13) |
|
| 66 |
White Chicks (2004, PG-13) |
|
| 67 |
The Devil Wears Prada (2006, PG-13) |
|
| 68 |
Carolina Moon (2007, Unrated) |
|
| 69 |
Fools Rush In (1997, PG-13) |
|
| 70 |
Tristan & Isolde (2006, PG-13) |
|
| 71 |
Georgia Rule (2007, R) |
|
| 72 |
Only You (1994, PG) |
|
| 73 |
The First Wives Club (1996, PG) |
|
| 74 |
Surviving Christmas (2004, PG-13) |
|
| 75 |
Monster-in-Law (2005, PG-13) |
|
| 76 |
Lilo & Stitch (2002, PG) |
|
| 77 |
The Jane Austen Book Club (2007, PG-13) |
|
| 78 |
Picture Perfect (1997, PG-13) |
|
| 79 |
The Mexican (2001, R) |
|
| 80 |
Nancy Drew (2007, PG) |
|
| 81 |
Two Weeks Notice (2002, PG-13) |
|
| 82 |
The Super Mario Bros. (1990, PG) |
|
| 83 |
Ten Inch Hero (2007, Unrated) |
|
| 84 |
Baby Mama (2008, PG-13) |
|
| 85 |
Love's Enduring Promise (2004, Unrated) |
|
| 86 |
Love's Long Journey (2005, Unrated) |
|
| 87 |
Before You Say 'I Do' (2009, Unrated) |























































































