My Favorite Movies


  fb600238829's Rating My Rating
1
Amelie (Le Fabuleux destin d'Amélie Poulain) (2001,  R)
2
Austin Powers - The Spy Who Shagged Me (1999,  PG-13)
3
Crash (2004,  R)
4
Die Hard (1988,  R)
5
Kill Bill: Volume 1 (2003,  R)
6
Kill Bill, Volume 2 (2004,  R)
7
Sin City (2005,  R)
8
The Bourne Identity (2002,  PG-13)
9
The Truman Show (1998,  PG)
10
Titanic (1997,  PG-13)
11
The Lord of the Rings - The Return of the King (2003,  PG-13)
12
The Mask (1994,  PG-13)
13
Legally Blonde (2001,  PG-13)
14
Ice Age (2002,  PG)
15
Gladiator (2000,  R)
16
Moulin Rouge! (2001,  PG-13)
17
Bridget Jones's Diary (2001,  R)
18
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)
19
Beauty and the Beast (1991,  G)
20
Cruel Intentions (1999,  R)
21
Love Actually (2003,  R)
22
Moulin Rouge (1952,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments