My Favorite Movies


  fb603361678's Rating My Rating
1
American Pie (1999,  R)
2
American Pie 2 (2001,  R)
3
Kingdom of Heaven (2005,  R)
4
Wrong Turn (2003,  R)
5
Shooter (2007,  R)
6
Silent Hill (2006,  R)
7
Resident Evil (2002,  R)
8
Melissa P. (2005,  Unrated)
9
Van Helsing (2004,  PG-13)
10
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)
11
The Golden Compass (2007,  PG-13)
12
I Am Legend (2007,  PG-13)
13
Mongol (2008,  R)
14
Into the Wild (2007,  R)
15
Next (2007,  PG-13)
16
Taxi 4 (2007,  Unrated)
17
The Bourne Ultimatum (2007,  PG-13)
18
The Last Legion (2007,  PG-13)
19
Norbit (2007,  PG-13)
20
Treasure Raiders (2007,  PG-13)
21
Transformers (2007,  PG-13)
22
American Pie 5: The Naked Mile (2006,  R)
23
American Pie Presents - Band Camp (2005,  R)
24
Blade (1998,  R)
25
Blade - Trinity (2004,  R)
26
Blade II (Blade 2) (2002,  R)
27
Braveheart (1995,  R)
28
Bridget Jones's Diary (2001,  R)
29
City of Angels (1998,  PG-13)
30
Date Movie (2006,  PG-13)
31
Eragon (2006,  PG)
32
Ghost (1990,  R)
33
Gladiator (2000,  R)
34
Harry Potter and the Chamber of Secrets (2002,  PG)
35
Harry Potter and the Goblet of Fire (2005,  PG-13)
36
Harry Potter and the Order of the Phoenix (2007,  PG-13)
37
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban (2004,  PG)
38
Harry Potter and the Sorcerer's Stone (Harry Potter and the Philosopher's Stone) (2001,  PG)
39
Hostel (2006,  R)
40
Ice Age (2002,  PG)
41
Ice Age 2: The Meltdown (2006,  PG)
42
King Kong (2005,  PG-13)
43
Live Free or Die Hard (2007,  PG-13)
44
Lord of War (2005,  R)
45
Million Dollar Baby (2004,  PG-13)
46
Mr. & Mrs. Smith (2005,  PG-13)
47
National Treasure (2004,  PG)
48
Night at the Museum (2006,  PG)
49
Pearl Harbor (2001,  PG-13)
50
Pirates of the Caribbean: At Worlds End (2007,  PG-13)
51
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006,  PG-13)
52
Resident Evil - Apocalypse (2004,  R)
53
Rocky (1976,  PG)
54
Rocky Balboa (2006,  PG)
55
Rocky II (1979,  PG)
56
Rocky III (1982,  PG)
57
Rocky IV (1985,  PG)
58
Rush Hour (1998,  PG-13)
59
Rush Hour 2 (2001,  PG-13)
60
Saw (2004,  R)
61
Saw II (2005,  R)
62
Saw III (2006,  R)
63
Scary Movie (2000,  R)
64
Scary Movie 2 (2001,  R)
65
Scary Movie 3 (2003,  PG-13)
66
Scary Movie 4 (2006,  PG-13)
67
Scream (1996,  R)
68
Serenity (2005,  PG-13)
69
Shrek (2001,  PG)
70
Shrek 2 (2004,  PG)
71
Spider-Man (2002,  PG-13)
72
Spider-Man 2 (2004,  PG-13)
73
Spider-Man 3 (2007,  PG-13)
74
Terminator 2: Judgment Day (1991,  R)
75
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe (2005,  PG)
76
The Da Vinci Code (2006,  PG-13)
77
The Day After Tomorrow (2004,  PG-13)
78
The Godfather (1972,  R)
79
The Godfather, Part II (1974,  R)
80
The Godfather, Part III (1990,  R)
81
The Green Mile (1999,  R)
82
The Illusionist (2006,  PG-13)
83
The Italian Job (2003,  PG-13)
84
The Last Samurai (2003,  R)
85
The Lord of the Rings - The Fellowship of the Ring (2001,  PG-13)
86
The Lord of the Rings - The Return of the King (2003,  PG-13)
87
The Lord of the Rings - The Two Towers (2002,  PG-13)
88
The Mask (1994,  PG-13)
89
The Matrix (1999,  R)
90
The Matrix Reloaded (2003,  R)
91
The Matrix Revolutions (2003,  R)
92
The Mummy (1999,  PG-13)
93
The Mummy Returns (2001,  PG-13)
94
The Pianist (2002,  R)
95
The Terminator (1984,  R)
96
The Transporter (2002,  PG-13)
97
The Truman Show (1998,  PG)
98
Titanic (1997,  PG-13)
99
Underworld (2003,  R)
100
Underworld: Evolution (2006,  R)
101
V for Vendetta (2006,  R)
102
War of the Worlds (2005,  PG-13)
103
X-Men (2000,  PG-13)
104
X-Men: The Last Stand (2006,  PG-13)
105
XXX (2002,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments