My Favorite Movies


  fb603753752's Rating My Rating
1
Das Leben der Anderen (The Lives of Others) (2006,  R)
2
Elina - Som om jag inte fanns (As If I Didn't Exist) (2002,  Unrated)
3
Fight Club (1999,  R)
4
The Hours (2002,  PG-13)
5
Match Point (2005,  R)
6
The Dreamers (2004,  NC-17)
7
Eyes Wide Shut (1999,  R)
8
Night on Earth (1991,  R)
9
Lock, Stock and Two Smoking Barrels (1999,  R)
10
Heavenly Creatures (1994,  R)
11
The Usual Suspects (1995,  R)
12
Funny Games (1998,  Unrated)
13
Santa sangre (Holy Blood) (1990,  NC-17)
14
Mujeres al Borde de un Ataque de Nervios (Women on the Verge of a Nervous Breakdown) (1988,  R)
15
Love Me If You Dare (Jeux d'enfants) (2004,  R)
16
The Silence of the Lambs (1991,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments