My Favorite Movies


  fb607194988's Rating My Rating
1
The Abandoned (2007,  R)
2
Abby (,  Unrated)
3
The Abduction (1996,  Unrated)
4
B.T.K. Killer (2005,  R)
5
The Baby Doll Murders (1992,  R)
6
Cabin by the Lake (2000,  R)
7
Cabin Fever (2002,  R)
8
Candy Stripe Nurses (1974,  Unrated)
9
Candy Stripers (2006,  R)
10
2 Fast 2 Furious (2003,  PG-13)
11
8 Mile (2002,  R)
12
A Nightmare on Elm Street (1984,  R)
13
A Walk to Remember (2002,  PG)
14
Accepted (2006,  PG-13)
15
American Pie (1999,  R)
16
American Pie 2 (2001,  R)
17
American Pie 5: The Naked Mile (2006,  R)
18
American Pie Presents - Band Camp (2005,  R)
19
Anger Management (2003,  PG-13)
20
Armageddon (1998,  PG-13)
21
Bad Boys (1995,  R)
22
Bad Boys II (2003,  R)
23
Batman (1989,  PG-13)
24
Batman Begins (2005,  PG-13)
25
Batman Returns (1992,  PG-13)
26
Blade (1998,  R)
27
Blade - Trinity (2004,  R)
28
Blade II (Blade 2) (2002,  R)
29
Clerks (1994,  R)
30
Clerks II (2006,  R)
31
Dodgeball - A True Underdog Story (2004,  PG-13)
32
Fantastic Four (2005,  PG-13)
33
Final Destination (2000,  R)
34
Final Destination 2 (2003,  R)
35
Final Destination 3 (2006,  R)
36
Finding Nemo (2003,  G)
37
Four Brothers (2005,  R)
38
Freaky Friday (2003,  PG)
39
Ghost Rider (2007,  PG-13)
40
Gladiator (2000,  R)
41
Grandma's Boy (2006,  R)
42
Harry Potter and the Chamber of Secrets (2002,  PG)
43
Harry Potter and the Goblet of Fire (2005,  PG-13)
44
Harry Potter and the Order of the Phoenix (2007,  PG-13)
45
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban (2004,  PG)
46
Harry Potter and the Sorcerer's Stone (Harry Potter and the Philosopher's Stone) (2001,  PG)
47
I, Robot (2004,  PG-13)
48
Ice Age (2002,  PG)
49
Ice Age 2: The Meltdown (2006,  PG)
50
Independence Day (1996,  PG-13)
51
Jackass - The Movie (2002,  R)
52
Jackass: Number Two (2006,  R)
53
Kingdom of Heaven (2005,  R)
54
Knocked Up (2007,  R)
55
Man on Fire (2004,  R)
56
Mr. & Mrs. Smith (2005,  PG-13)
57
Phantom of the Opera (1943,  Unrated)
58
Pearl Harbor (2001,  PG-13)
59
Pirates of the Caribbean: At Worlds End (2007,  PG-13)
60
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006,  PG-13)
61
Platoon (1986,  R)
62
Raise Your Voice (2004,  PG)
63
Resident Evil - Apocalypse (2004,  R)
64
Resident Evil (2002,  R)
65
Road Trip (2000,  R)
66
Rush Hour (1998,  PG-13)
67
Rush Hour 2 (2001,  PG-13)
68
School of Rock (2003,  PG-13)
69
Scream (1996,  R)
70
Shrek (2001,  PG)
71
Shrek 2 (2004,  PG)
72
Sin City (2005,  R)
73
Spider-Man (2002,  PG-13)
74
Spider-Man 2 (2004,  PG-13)
75
The Devil Wears Prada (2006,  PG-13)
76
The Exorcist (1973,  R)
77
The Fast and the Furious (2001,  PG-13)
78
The Fast and the Furious: Tokyo Drift (2006,  PG-13)
79
Eurotrip (2003,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments